Božiček drugi na evropskem prvenstvu

V mestu Pescari v Italiji  je od 21. septembra do 1. oktobra 2023 potekalo evropsko prvenstvo veteranov v atletiki. Nastopilo je 4700 atletov iz 39 držav. Iz Slovenije jih je skupaj nastopilo 28, med njimi tudi dva iz Spodnje Savinjske doline.

Marko Božiček iz Ločice ob Savinji je v kategoriji M 60+ postal podprvak v teku na 300 metrov z ovirami, ko je le za štiri stotinke zgrešil naslov prvaka, uvrstil pa se je tudi v finalni tek na 100 metrov z ovirami in s svojim letos najboljšim rezultatom 16,08 sekunde zasedel peto mesto.

Alojz Snedič iz Malih Braslovč je v svoji kategoriji M 80+ zasedel četrto mesto, boljši nastop in uvrstitev med dobitnike kolajn mu je najverjetneje odnesla nedavna poplava, ki je sicer prizadela oba udeleženca evropskega prvenstva.

Slovenska reprezentanca je v 59 nastopih skupaj osvojila deset kolajn, edino zlato je v svoji kategoriji M 70+ v skoku v višino osvojila Stanka Prezelj.