Logo MojaObčina.si

Polzela

DANES
3°C
-4°C
JUTRI
5°C
-5°C
5971

45 let likovnega ustvarjanja zaznamovala z retrospektivno razstavo

10. oktobra 2019 je bilo v galeriji Železarskega muzeja na Teharjah v Celju odprtje retrospektivne slikarske razstave Savine Vybihal, članice Društva Dobra ideja.

Na 21. samostojni razstavi in 61. po vrsti je predstavljenih 49 del, ki so nastala od leta 1974 pa do te jeseni. Spremljajoči program odprtja sta soustvarili Polzelanki Jasna Rode Nikolčić, novinarka, ki je iz obširnega opusa še neobjavljenih besedil avtorice opravila kratek izbor, in Katarina Nikolčić, flavtistka,  ki študira v razredu dolgoletnega prvega flavtista dunajskih filharmonikov, profesorja Dietra Fluryja v Grazu, in se je na odprtju proslavila z izjemno interpretacijo Landscape with birds Peterisa Vasksa. Razstavo je odprla direktorica muzeja Slavica Glavan, ki je izpostavila tudi avtoričino strokovno delo, katerega programe združuje pod skupnim avtorskim naslovom Telosvatba. Ena izmed neobjavljenih misli, predstavljenih na tokratni prodajni razstavi, ki je odprta do konca oktobra in je obiskovalce spremljala tudi ob odhodu, je bila naslednja: »Sodelovanje sta oče in mati koristnemu napredku. Ko bi nas le pravočasno naučili, da je moč v sodelovanju in podpori, in ne večnem tekmovanju, trmasti nadvladi strahov in užaljenosti. Postaviti se moramo v središče sprememb, ki so življenje samo, in končni rezultat predanosti je vedno sreča v miru.«    

 

Bina Plaznik
Foto: Jurij Žohar

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi