Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.06.2017

delno oblačno
Ponoči in zjutraj bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. Nekatere nevihte se lahko zavlečejo tudi v večerni čas. Najnižje jutranje temperature bodo od 17 do 22, v alpskih dolinah okoli 14 stopinj C.
18°C | 33°C
nedelja, 25.06.2017
19°C | 27°C
ponedeljek, 26.06.2017
15°C | 31°C
torek, 27.06.2017
16°C | 32°C
sreda, 28.06.2017
20°C | 32°C
Opozorila
Petek, 23.6.2017 ob 20h
Zvečer so še možne močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra, ni izključen tudi pojav toče. Ob tem so možni porasti hudourniških voda.
18°C
33°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

OTVORITEV SPOMINSKEGA KOTIČKA IN ......


KULTURA

| |
05.11.2015      14:47
A A

OTVORITEV SPOMINSKEGA KOTIČKA IN KNJIGOBEŽNICE KAJETANA KOVIČA NA OSNOVNI ŠOLI POLJČANEOtvoritev spominskega kotička
Otvoritev spominskega kotička
Deli:

V avli Osnovne šole Poljčane smo v sredo, 21. 10. 2015, ob 18. uri odprli spominski kotiček in knjigobežnico Kajetana Koviča. Kovič je otroška leta preživljal v Poljčanah, kjer je zaključil prve tri razrede osnovne šole, zato je prav, da smo ga na simbolni ravni prenesli v šolo; tako nadaljujemo večno stare poti.  Spominski kotiček, in s tem knjigobežnico ob vhodu v šolo, je slovesno odprla  Kovičeva hči Nina Brala skupaj z učencem povezovalcem Gašperjem Bedenikom (odkrila sta fotografijo Kajetana Koviča, umetniško delo Toneta Stojka) ob prisotnosti ravnateljice mag. Francke Mravlje, ki je nagovorila zbrane. Nina Brala je recitirala pesem svojega očeta, namenil jo je posebej njej za bodoča leta: Spominčice. Bila je srečna, ganjena, kot sta bila tudi gosta Ciril Zlobec, Kovičev prijatelj, in Alojz Mesarič, poznavalec Kovičeve družine. Oba sta spregovorila z zanosom in vedrino. Gospa Brala je podarila šoli določene očetove osebne predmete ter nekaj knjig.

V bogatem kulturnem programu, ki so ga napajali Kovičevi izbrani verzi, so nastopili učenci naše šole kot deklamatorji, bralci, pevci, plesalci, domačin recitator, točko pa so pripravili tudi otroci iz vrtca.


Večer je bil popoln, po prireditvi smo se zadržali ob mizah, obujali spomine, prijetno klepetali. Gledalci so bili zadovoljni.


Hvala vsem sodelujočim, mentorjem ter vsem, ki so pomagali pri izvedbi prireditve.

»Križemsvet gredo stopinje /…/ Ena izmed njih je moja.« (Kajetan Kovič)

                                                                                                                                                 Darja Krajnc
Povezave:Ospoljcane
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Osnovna šola Kajetana Koviča Poljčane? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Osnovna šola Kajetana Koviča Poljčane
Osnovna šola Kajetana Koviča Poljčane
DRAVINJSKA CESTA 26
Tel:(02) 829 58 10

Bodite prvi pri oddaji mnenja.