Logo MojaObčina.si

Poljčane

DANES
27°C
15°C
JUTRI
26°C
14°C
4554

Kolesarski izpit na Osnovni šoli Kajetana Koviča Poljčane

Usposabljanje za kolesarski izpit je zelo pomembna aktivnost v osnovni šoli. Udeležujejo se ga učenci v starosti desetih let, praviloma v petem razredu. Za uspešno opravljen izpit je treba opraviti pisni test, prevoziti spretnostni poligon in opraviti praktično ter izpitno vožnjo v kraju bivanja. OŠ Kajetana Koviča Poljčane je na začetku šolskega leta pripravila izvedbeni načrt, v katerega so bili vključeni še ZŠAM Poljčane, Občina Poljčane, Policija in AMZS Poljčane. Vsi skupaj so zagotavljali varno in uspešno izvedbo kolesarskega izpita. Letos ga je opravilo 41 učencev in učenk. Ponosni so prejeli kolesarsko izkaznico, ki jim omogoča, seveda z dovoljenjem staršev, samostojno vožnjo v prometu.  

Žal pa se tudi pri kolesarjenju pozna dolgo obdobje korona virusa COVID-19, ker veliko učencev ne obvlada osnovnih ravnanj s kolesom in posledično varne vožnje v prometu. Dobra stran pa je, da je veliko otrok dobilo nova kolesa in da v osnovni šoli, še tudi po opravljenem kolesarskem izpitu, izvajajo aktivnosti za boljšo in varnejšo vožnjo v cestnem prometu.  

Miran Voglar

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi