Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.09.2018

pretežno jasno
Danes bo pretežno jasno. Burja na Primorskem bo oslabela in popoldne ponehala. Najvišje dnevne temperature bodo okoli 15, ob morju in na Goriškem do 20 °C.
1°C | 15°C
četrtek, 25.09.2018
7°C | 16°C
petek, 27.09.2018
3°C | 21°C
sobota, 28.09.2018
5°C | 22°C
nedelja, 29.09.2018
12°C | 13°C
Opozorila
Sreda, 26.9.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
15°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Upokojenci na izletu v Prekmurju


NOVICE

| |
23.04.2017      22:26
A A

Upokojenci na izletu v PrekmurjuDeli:

Oplotniški upokojenci smo se podali na izlet v Prekmurje. Prebudilo nas je sončno jutro in vzdušje je bilo čisto ta pravo za izlet. Najprej smo se ustavili v Gradu Murska Sobota, v renesančnem dvorcu, katerega začetki segajo v srednji vek in ki so mu pridih baroka nadeli njegovi zadnji fevdalni lastniki, madžarski grofje Szaparyji. Po jutranji kavici pa smo se povzpeli na hrib pri Lendavi, kjer stoji stolp Vinarium.

Zaradi izredno močnega vetra nas je skoraj odpihnilo preden smo se skrili v varno zavetje predprostora v stolpu. Z dvigalom smo hitro pristali na vrhu. S 53 m visokega stolpa smo videli daleč naokoli, tudi do Avstrije, Madžarske in  Hrvaške. Najlepši pa je bil pogled na obširna polja rumeno cvetoče oljne repice.

Naša naslednja postaja je bila Bogojina  in cerkev Gospodovega vnebovhoda.  Leta 1924 je arhitekt Jože Plečnik napravil načrte za novo cerkev tako, da je ohranil tudi staro, spomenik prekmurske gotike iz 14. stoletja. Plečnikova cerkev v Bogojini velja za eno najzanimivejših arhitektur 20. stoletja in najbolj znamenito svetišče v Pomurju.

Nazadnje smo se ustavili pri Puhanovih, ki imajo čudovit kmečki turizem. Razpoloženje je bilo veselo in zadovoljno. Domov smo se vrnili z lepimi vtisi, ki nas bodo spremljali vse do novega izleta v mesecu juniju. Zapisala Majda Makovšek, DU Oplotnica
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI DRUŠTVO UPOKOJENCEV OPLOTNICA? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
September 26 27 28 29 30 1 2 3 4 5
26.09.2018
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.