Logo MojaObčina.si

Oplotnica

JUTRI
15°C
8°C
SRE.
22°C
10°C
Deli
1935

38 th. GRAND PRIX SLOVAKIA - BRATISLAVA

V soboto, 9.3.2018 v zgodnjih jutranjih urah se je del tekmovalcev s trenerjem Jernejem in klubskim spremstvom odpravilo na mednarodni karate turnir, »38 th GRAND PRIX SLOVAKIA«, ki se že tradicionalno odvija v glavnem mestu Slovaške. Turnirja, ki zaradi velike udeležbe poteka od petka do nedelje se je letos udeležilo 1930 tekmovalcev iz 192 klubov, 26 držav. Številčna udeležba zagotavlja močno konkurenco in trenerju odličen preizkus pripravljenosti in ugotavljanje pomanjkljivosti tekmovalcev. Ob 10 uri je na tatami prvi stopil Miha Valenčak, ki je tekmoval v kategoriji kadetov (38 tekmovalcev iz 15 držav). Po vodstvu z 1 proti 0, proti tekmovalcu iz Madžarske je Miha v zadnjih sekundah prejel nožni udarec wazari za dve točki in borbo na žalost izgubil. V nadaljevanju se Madžar ni prebil povsem do finala tako, da priložnosti za repasažne borbe več ni bilo. Po namestitvi, ogledu Bratislave ter družabnih igrah v apartmaju smo v nedeljo ob 14.00 uri nadaljevali s tekmovanjem v športnih borbah. Tibor Hmelak in Benjamin Jelenko sta nastopala vsak v svoji kategoriji U10 . Tiborju je žreb v skupini 34 tekmovalcev iz 8 držav kot prvega dodelil ukrajinskega tekmovalca, ki ga je premagal z rezultatom 4 proti 0. naslednji je bil tekmovalec iz Madžarske, ki je izgubil z 1 proti 0. V osmini finala se je Tibor boril proti domačinu iz Slovaške. Podobno kot Miha je po vodstvu in v zaključku borbe dobil nožni udarec za dve točki in borbo izgubil z 2 proti 1. Slovak je naslednjo borbo izgubil proti kasnejšemu zmagovalcu iz Ukrajine in za Tiborja je bilo tekmovanje zaključeno. Benjamin Jelenko se je v skupini 23 tekmovalcev iz 7 držav, boril z Rusom in po napeti borbi izgubil z rezultatom 6 proti 4 ter zaključil tekmovanje. Jaša Hmelak in Nik Tonkovič sta kot zadnja stopila na tatami in tekmovala v kategoriji U14 skupaj z 29 tekmovalci iz 11 držav. Po prosti uvodni borbi je Jaša izgubil z 1 proti 0 proti Slovaku in zaključil tekmovanje. Nik je po prostem kolu suvereno premagal predstavnika Hrvaške (4 proti 0). Nato se je boril z tekmovalcem iz Avstrije, ki ga je premagal z rezultatom 2 proti 0. V polfinalni borbi z Ukrajincem in kasnejšim zmagovalcem je bil Nik oškodovan zaradi nedosojenega Ippona z nožnim udarcem ter borbo izgubil z rezultatom 2 proti 0. V Repasažni borbi za tretje mesto s tekmovalcem iz Danske mu je nekoliko zmanjkalo moči in jo je na žalost izgubil. Nik je dosegel odlično 5 mesto med močno mednarodno konkurenco, kar je bil tudi naš najboljši rezultat. V poznih večernih nedeljskih urah smo se polni novih izkušenj vrnili v Slovenijo, prepričani da bomo naslednje leto, na 39 th GRAND PRIX SLOVAKIA uspešnejši.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi