Logo MojaObčina.si

Oplotnica

JUTRI
1°C
-3°C
PET.
3°C
-4°C
Deli
2321

13. POKAL OBČINE OPLOTNICA

V soboto, 19. 5. 2018 smo bili organizatorji tradicionalnega karate turnirja na koledarju Karate zveze Slovenije, 13. Pokala občine Oplotnica, katerega organiziramo v času prireditev našega občinskega praznika. Tudi letos je bil turnir zelo dobro obiskan, saj se  ga je udeležilo 188 tekmovalcev iz 26 slovenskih klubov. Ti so opravili 257 prvih nastopov v kategoriji kat in športnih borb od najmlajših do mladincev. Pred začetkom tekmovanja se je tekmovalcem pod vodstvom trenerke Anje Lipuš, predstavila najmlajša klubska skupina – karate vrtec, ki je vse prisotne navdušila s svojo predstavo. Do 12 ure je trajalo tekmovanje v katah, nakar so na tatamije stopili tekmovalci v športnih borbah. Turnir je potekal brez zapletov in resnejših poškodb ter v športnem duhu, neuradno pa ga je obiskal tudi predsednik Karate zveze Slovenije g. Borut Strojin. Prav vsi naši člani so se v domači športni dvorani Milenij, kjer tudi pridno trenirajo pod vodstvom Jerneja in Sebastijana še posebej potrudili, da pokažejo svojo znanje tako v katah kot v  športnih borbah. Za nekatere je bil to prvi nastop na večjem tekmovanju, drugim je za prvo mesto zmanjkalo športne sreče, kar nekaj je bilo takih, ki so si priborili zmago z odličnimi udarci v zadnjih sekundah ali pa v zadnjih sekundah po vodstvu nesrečno izgubili ter takšni, ki so suvereno premgali vse nasprotnike. Na koncu smo bili vsi zadovoljni in skupno osvojili  15 odličij od tega 3 zlate, 7 srebrnih in 5 bronastih medalj.

Medaljisti;

Miha Valenčak

1. mesto, kumite kadeti -57 kg

2. mesto, kumite mladinci -76 kg

Jaša Hmelak

3. mesto, kumite mlajši kadeti -50 kg

Tibor Hmelak

2. mesto, kumite dečki – 35 kg

3. mesto, kumite malčki – 30 kg

Benjamin Jelenko

2. mesto, kumite malčki    30 kg

3. mesto, kumite malčki – 40 kg

Neli Valenčak

1. mesto, kumite malčice -30 kg

Alina Jevšenak

2. mesto, kumite malčice -30 kg

Neža Jerot

1. mesto, kata malčice (8-6 kyu)

2. mesto, kata najmlajše

Samastur Ema

2. mesto, kata deklice (8-4 kyu)

Oblonšek Gaja

3. mesto, kata ml. kadetinje (8-3 kyu)

Jelenko Nina

2. mesto, kate najmlajše (8-6kyu)

Kiara Ivančič

3. mesto, kate najmlajše (8-6kyu)

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij