Logo MojaObčina.si

Oplotnica

JUTRI
21°C
6°C
PET.
20°C
8°C

Nastalo je veliko izdelkov mladih ustvarjalcev

Sekcija za likovno umetnost in oblikovanje Kulturno umetniškega društva Oplotnica je v  sodelovanju z Osnovno šolo Oplotnica uspešno izvedla osnovnošolske počitniške likovno-ustvarjalne delavnice. V prostorih društva so ustvarjali tri junijske dopoldneve, in sicer od ponedeljka, 29. 7., do srede, 31. 7. 2019. Udeležence je ob pomoči multiplikatorke POŠ Urške Lesjak in vsestranske Andreje Pogorevc vodila Katja Višnar, predsednica omenjene Sekcije. Poleg tega so gostili še dva člana sekcije: Silva Jelnikar je otroke navdušila nad oblikovanjem rožic iz krep papirja, Vojko Kumer pa je mlade ustvarjalce popeljal v slikarski svet. Organizatorji so vse tri dni so poskrbeli, da so ljudje bili na tekočem, kaj počnejo na delavnicah. Preko zgodb družbenega omrežja Facebook so prikazali, kako so otroci  ustvarjali z barvami, papirjem, kamenjem in drugimi materiali. Izpod prstov malih umetnikov je tako nastalo veliko unikatnih izdelkov, od poslikanih škatlic za nakit, vaz, kamnov do rož iz krep papirja in slikarskih umetnin na pravem slikarskem platnu. Poslikali  so tudi čevlje, majice in vrečke iz blaga, ki jih bodo, sedaj ko so zagotovo suhi, lahko nosili in se spominjali prijetnega druženja.

 
Emilija Hren Dečar

Več fotografij na: 
https://kud-oplotnica.si/index.php?s=31&g=2019.07.31-Likovno%20ustvarjalne%20delavnice-foto%20Katja%20V.,%20%20Urska%20L

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi