Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

jasno
Danes bo v zahodni Sloveniji zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo sončno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo zjutraj in dopoldne megla. Pihal bo jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 24 stopinj C.
6°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
7°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
8°C | 17°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 14°C
torek, 24.10.2017
9°C | 15°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
21°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Predbožični koncert Kulturno umetniškega ......


DRUŠTVA, UMETNOST

| |
24.12.2015      12:03
A A

Predbožični koncert Kulturno umetniškega društva Oplotnica


V grajskem kompleksu v Oplotnici so v petek, 18. decembra, odmevali zvoki pesmi in zaplesali so plesalci folklorne skupine s Keblja. Celotno dogajanje je z umetniško besedo povezala Bernarda Tič


Mešani pevski zbor KUD Oplotnica
Mešani pevski zbor KUD Oplotnica
Deli:

Koncert so začeli godbeniki pihalne godbe domačega Kulturno umetniškega društva, ki so odigrali naslednje skladbe: Pozdrav Šentjerneju, Showtime in Pozdravljena Slovenija.

Iz grl Mešanega pevskega zbora so se zaslišale Yoy to the World, Angeli na naših poljih, Zvon se za zvonom oglaša in Božični čas. Pevci so svoj nastop zaključili s priredbo skladbe Zadnja noč (Ljubi me, ljubi), ki jo izvaja Duo Okay za pevski zbor, s solistoma Klavdijo Jurše in Aljažem Kalškom.
Domačemu občinstvu se je prvič predstavil Duo Odštekana, ki ga sestavljata Aljaž Kalšek in Anže Filipič. Vse dobro v prihajajočem letu so zbranemu občinstvu zaželeli Ljudski pevci s Keblja s pesmijo Novoletna. Pikico na i je dodala gostujoča Folklorna skupina Kulturno umetniškega društva Kebelj. Njeni plesalci so odplesali Splet zahodno štajerskih plesov.

Vendar se praznično dogajanje na grajski ploščadi in v grajskem kompleksu s tem še ne zaključuje. Že v petek, 25. decembra, se boste lahko odpravili na pohod z baklami na Brinjevo goro v organizaciji TD Trta.

Na dan samostojnosti in enotnosti vas domači kulturni ustvarjalci vabijo na proslavo ob dnevu samostojnosti in enotnosti z bogatim kulturnim programom. Obiščete jih lahko v dvorani Rudija Žnidariča v Kulturno turističnem središču, ob 17 uri.

Vendar se pestro prednovoletno dogajanje ne odvija samo v Oplotnici. Za pristen božični pridih bodo v nedeljo, 27. decembra, ob 17 uri, poskrbeli v Kulturno umetniškem društvu Zbor Marije zavetnice na Prihovi s prazničnim koncertom Božič na Prihovi. Prireditev bo v cerkvi na Prihovi.

Za pravljično pevski zaključek nedeljskega večera bodo poskrbeli v Vokalni skupini Sonus, ki bodo, ob 18 uri na ploščadi grajskega dvorišča, poskrbeli za glasbeno pevski večer.

Čez celoten mesec december se na ploščadi vsak konec tedna predstavljajo različna društva in posamezniki. Za razvajanje vaših brbončic se s kulinaričnimi dobrotami in toplimi napitki trudita TD Trta in TD Oplotnica ter v Društvu kmečkih žena. Podjetna Anja Hohler, poleg tega predstavlja še svojo linijo izdelkov Grajske dobrote. Za pravi mali živalski kotiček na grajskem trgu so poskrbeli v Društvu gojiteljev malih živali iz Oplotnice.

Če vas je zamikalo, se lahko še ta konec tedna odpravite na kulinarično razvajanje. Verjemite, veseli bodo vašega obiska.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KUD OPLOTNICA? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


KUD OPLOTNICA
KUD OPLOTNICA
Goriška cesta 4
Tel:
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.10.201 | Kultura
Simpozij o Zdenki Serajnik
21.10.201 | Šport
JESENSKI POHOD NA PESEK
21.10.2017 | Družabni dogodki
Jesen v Partovcu
22.10.2017 | Družabni dogodki
Postani gasilec
22.10.2017 | Turizem
Kostanjev piknik
23.10.201 | Šole in vrtci
HIŠA EKSPERIMENTOV
26.10.2017 | Tečaji in delavnice
Ročnodelska delavnica
28.10.201 | Družabni dogodki
Mavrični dan za otroke
29.10.2017 | Turizem
Jesenski pohod
20.10.201 | Kultura
Simpozij o Zdenki Serajnik
21.10.201 | Šport
JESENSKI POHOD NA PESEK
21.10.2017 | Družabni dogodki
Jesen v Partovcu
22.10.2017 | Družabni dogodki
Postani gasilec
22.10.2017 | Turizem
Kostanjev piknik

Bodite prvi pri oddaji mnenja.