Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

delno oblačno
Danes bo spremenljivo oblačno, občasno bodo nastajale krajevne plohe in nevihte. Več sonca bo na vzhodu države. Pihal bo okrepljen jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 20 do 27 stopinj.
19°C | 27°C
petek, 30.06.2017
16°C | 28°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 25°C
nedelja, 02.07.2017
13°C | 25°C
ponedeljek, 03.07.2017
13°C | 26°C
Opozorila
Četrtek, 29.6.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
19°C
27°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Predbožični koncert Kulturno umetniškega ......


DRUŠTVA, UMETNOST

| |
24.12.2015      12:03
A A

Predbožični koncert Kulturno umetniškega društva Oplotnica


V grajskem kompleksu v Oplotnici so v petek, 18. decembra, odmevali zvoki pesmi in zaplesali so plesalci folklorne skupine s Keblja. Celotno dogajanje je z umetniško besedo povezala Bernarda Tič


Mešani pevski zbor KUD Oplotnica
Mešani pevski zbor KUD Oplotnica
Deli:

Koncert so začeli godbeniki pihalne godbe domačega Kulturno umetniškega društva, ki so odigrali naslednje skladbe: Pozdrav Šentjerneju, Showtime in Pozdravljena Slovenija.

Iz grl Mešanega pevskega zbora so se zaslišale Yoy to the World, Angeli na naših poljih, Zvon se za zvonom oglaša in Božični čas. Pevci so svoj nastop zaključili s priredbo skladbe Zadnja noč (Ljubi me, ljubi), ki jo izvaja Duo Okay za pevski zbor, s solistoma Klavdijo Jurše in Aljažem Kalškom.
Domačemu občinstvu se je prvič predstavil Duo Odštekana, ki ga sestavljata Aljaž Kalšek in Anže Filipič. Vse dobro v prihajajočem letu so zbranemu občinstvu zaželeli Ljudski pevci s Keblja s pesmijo Novoletna. Pikico na i je dodala gostujoča Folklorna skupina Kulturno umetniškega društva Kebelj. Njeni plesalci so odplesali Splet zahodno štajerskih plesov.

Vendar se praznično dogajanje na grajski ploščadi in v grajskem kompleksu s tem še ne zaključuje. Že v petek, 25. decembra, se boste lahko odpravili na pohod z baklami na Brinjevo goro v organizaciji TD Trta.

Na dan samostojnosti in enotnosti vas domači kulturni ustvarjalci vabijo na proslavo ob dnevu samostojnosti in enotnosti z bogatim kulturnim programom. Obiščete jih lahko v dvorani Rudija Žnidariča v Kulturno turističnem središču, ob 17 uri.

Vendar se pestro prednovoletno dogajanje ne odvija samo v Oplotnici. Za pristen božični pridih bodo v nedeljo, 27. decembra, ob 17 uri, poskrbeli v Kulturno umetniškem društvu Zbor Marije zavetnice na Prihovi s prazničnim koncertom Božič na Prihovi. Prireditev bo v cerkvi na Prihovi.

Za pravljično pevski zaključek nedeljskega večera bodo poskrbeli v Vokalni skupini Sonus, ki bodo, ob 18 uri na ploščadi grajskega dvorišča, poskrbeli za glasbeno pevski večer.

Čez celoten mesec december se na ploščadi vsak konec tedna predstavljajo različna društva in posamezniki. Za razvajanje vaših brbončic se s kulinaričnimi dobrotami in toplimi napitki trudita TD Trta in TD Oplotnica ter v Društvu kmečkih žena. Podjetna Anja Hohler, poleg tega predstavlja še svojo linijo izdelkov Grajske dobrote. Za pravi mali živalski kotiček na grajskem trgu so poskrbeli v Društvu gojiteljev malih živali iz Oplotnice.

Če vas je zamikalo, se lahko še ta konec tedna odpravite na kulinarično razvajanje. Verjemite, veseli bodo vašega obiska.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KUD OPLOTNICA? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!