Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

delno oblačno
Zvečer bo oblačno s padavinami, tudi posameznimi nevihtami, ki bodo ponoči od zahoda slabele in do jutra že večinoma ponehale. Ponekod bo pihal severni veter, na Primorskem sprva močna burja, ki bo postopno slabela in do jutra ponehala. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 8, ob morju okoli 11 stopinj C.
9°C | 15°C
sreda, 25.10.2017
5°C | 17°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 20°C
petek, 27.10.2017
6°C | 18°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 17h
Zvečer bo na Primorskem pihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
9°C
15°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Jubilejni koncert ob 35. letnici Okteta ......


KULTURA

| |
17.12.2015      13:53
A A

Jubilejni koncert ob 35. letnici Okteta Planika


Oplotnica je bila v nedeljo, 13. decembra, letošnjega leta priča še enemu izjemnemu kulturnemu dogodku. V prostorih obnovljenega grajskega poslopja se je odvila ponovitev koncerta iz Slovenske Bistrice


Oktet Planika
Oktet Planika
Deli:

Oktet, ki se je v začetku imenoval Oktet TO, vseskozi vodi Ignac Pančič. Na tokratnem nastopu je štel devet članov, saj se od aktivnega petja v njem poslavlja Martin Juhart. Nadomestil ga bo znani športni obraz iz Oplotnice Miro Vodovnik.

Za instrumentalni del so poskrbeli Martin Juhart na harmoniki in na klavirju, Zmago Tkavc je igral na klarinet in Mike Orešar jih je spremljal s kitaro.

Njihov koncertni repertoar je bil sestavljen iz slovenskih narodnih, ljudskih, umetnih in dalmatinskih pesmi. Tako so lahko prisluhnili:

Ciril Pregelj: NMAU ČRIEZ JIZARO,

Vasilij Mirk: NA TRGU,

Slavjanski: TARI BARI,

Walter Lo Negro: CANZONA,

Valens Vodušek: VIVE L'AMOUR,

Zdenko Rujnić: ČALE MOJ,

Šime Dubravko: RUŽO CRVENA,

Dalmatinska: VELA LUKA,

I. Badurina: VILO MOJA,

Fran Gerbič: PASTIRČEK,

Slavjanski: 12 RAZBOJNIKOV,

France Marolt: RIBNIŠKA,

Valens Vodušek: DA HORA TA ĆANINAVA,

Rado Simoniti: NA VIPAVSKEM,

S. & V. Avsenik: ZVEZDE NA NEBU ŽARE,

blagozvočnim melodijam, ki so božale njihova ušesa in dušo napolnile z milino.

Ljubezen gre skozi želodec, pravi ljudska modrost. Da bi zadovoljile to modrost, so se članice Društva kmečkih žena Oplotnica potrudile in pripravile kulinarično doživetje za prisotne. In Vino Veritas ali v vinu je resnica trdi drugi pregovor. Ali ta rek drži, so se lahko prepričali v grajski vinoteki, kjer so pod vodstvom univerzitetne diplomirane inženirke agronomije Anje Hohler poskušali vinski pridelek. Na njihovi vinski karti so se poleg vzorcev lokalnih vinarjev znašli še izdelki iz lastne proizvodnje že omenjene vinarke in ocenjevalke vin. Pod blagovno znamko Grajske dobrote se skrivajo grozdni likerji in meden sirup iz bezgovih cvetov, ki jih lahko še vedno poskusite na decembrskih prireditvah na grajskem dvorišču v Oplotnici.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KUD OPLOTNICA? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


KUD OPLOTNICA
KUD OPLOTNICA
Goriška cesta 4
Tel:
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
23.10.201 | Šole in vrtci
HIŠA EKSPERIMENTOV
26.10.2017 | Tečaji in delavnice
Ročnodelska delavnica
28.10.201 | Družabni dogodki
Mavrični dan za otroke
29.10.2017 | Turizem
Jesenski pohod
29.10.2017 | Družabni dogodki
Postani gasilec
23.10.201 | Šole in vrtci
HIŠA EKSPERIMENTOV
26.10.2017 | Tečaji in delavnice
Ročnodelska delavnica
27.10.2017 | Kultura
Osrednja komemoracija pri spomeniku NOB v parku Oplotnica
28.10.201 | Družabni dogodki
Mavrični dan za otroke
29.10.2017 | Turizem
Jesenski pohod

Bodite prvi pri oddaji mnenja.