Logo MojaObčina.si

Novo mesto

DANES
19°C
7°C
JUTRI
18°C
7°C

Zlato priznanje za Vokalno skupino Mezzo v Herceg Novem

Vokalna skupina Mezzo je svojo deseto sezono začela z udeležbo na tekmovanju Međunarodni festival horova Herceg Novi, ki se je pretekli konec tedna odvijal v Črni Gori. Zasedba ljubiteljic ubranega petja je pod vodstvom zborovodkinje Barbare Lotrič nastopila v kategoriji odraslih pevskih zborov. Med udeleženci iz Ukrajine, Makedonije, Srbije, Črne Gore in Slovenije je Vokalna skupina Mezzo prejela zlato priznanje ter priznanje za najboljšo izvedbo skladbe iz obdobja renesanse.

Mezzike, kot sebe najraje poimenujejo članice zasedbe, so v Herceg Novem nastopile tudi na revialnem koncertu, za prijetno vzdušje pa so s spontanim prepevanjem poskrbele tudi na mestnih ulicah in v parkih.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi