Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 23.06.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo pretežno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 14 do 19, na vzhodu do 22 stopinj Celzija.
17°C | 34°C
sobota, 24.06.2017
15°C | 34°C
nedelja, 25.06.2017
18°C | 33°C
ponedeljek, 26.06.2017
12°C | 30°C
Opozorila
Četrtek, 22.6.2017 ob 19h
Sredi dneva in popoldne bo v večjem delu Slovenije velika toplotna obremenitev.
17°C
34°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Občina Nazarje in krajani Prihove skupaj za ......


OBČINSKE

| |
03.12.2015      18:17
A A

Občina Nazarje in krajani Prihove skupaj za prenovljeno cestoDeli:

Sredi novembra so na Prihovi slovesno prerezali trak in tako uradno predali namenu modernizirano cesto skozi kraj. Prejšnja več desetletij stara cesta je bila že dodobra načeta.

Celotni projekt prenove je veljal 52 tisoč evrov, od tega je občina pridobila 18 tisoč evrov državnega sofinanciranja. Na tak način so prenovili okoli 450 metrov cestišča. Za potrebe razširitve in modernizacije so nekateri krajani odstopili dele svojih zemljišč. Največ zemlje je odstopila Prihovčanka Frančiška Žunter, ki je nagovorila tudi zbrane na otvoritveni slovesnosti. Izrazila je veselje, da je cesta skozi kraj dobila sodoben videz.

Župan Matej Pečovnik se je krajanom zahvalil za dobro sodelovanje. Dejal je , da gredo besede zahvale za prepotrebno pridobitev tudi občinski upravi, občinskemu svetu in krajanom, ki so prisluhnili skupnim potrebam in ob prenovi odstopili dele zemljišča ali k realizaciji doprinesli na tak ali drugačen način.

Prenovljeno cesto je blagoslovil kaplan Damijan Vračko. V spremljajočem programu so nastopili harmonikarji Primoža Zvira in otroci s Prihove, zbrani pa so se po koncu uradnega dela še dolgo zabavali ob zvokih ansambla Golte.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Nazarje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!