Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Popoldne bo v zahodni Sloveniji delno jasno. Drugod bo pretežno oblačno, ponekod v severovzhodni Sloveniji bo občasno še rahlo deževalo. Predvsem v Prekmurju in deloma na Štajerskem in Koroškem ter na Gorenjskem vzdolž Karavank in Kamniških Alp bo pihal okrepljen severni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 9 do 13, na Primorskem do okoli 17 stopinj C.
4°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
5°C | 17°C
četrtek, 26.10.2017
8°C | 21°C
petek, 27.10.2017
7°C | 19°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
16°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Dela v Ornuški vasi v polnem teku


PROMET

| |
28.09.2011      18:12
A A

Dela v Ornuški vasi v polnem teku


450-metrski odsek lokalne ceste v Ornuški vasi v Občini Mokronog-Trebelno je podjetje Rekon iz Ivančne Gorice začelo obnavljati v začetku meseca. Naložba je ocenjena na 240.000 evrov.


Dela v Ornuški vasi intenzivno potekajo
Dela v Ornuški vasi intenzivno potekajo
Deli:

Pred približno dvema desetletjema so v Ornuški vasi zgradili cesto, ki jo občina potem, ko so bili spomladi po več kot letu dni pogajanj z lastniki zemljišč ob trasi načrtovane obnove, sklenjeni dogovori, obnavlja.

 

Na javni razpis za izbiro izvajalca del se je javilo pet podjetij. Najcenejši ponudnik je bil hkrati tudi edini, ki je oddal neprimerno in nepopolno vlogo, zato je bil iz nadaljnega postopka izločen, s preostalimi ponudniki pa je občina skladno z Zakonom o javnih naročilih izvedla pogajanje in kot najugodnejšega ponudnika je nato komisija izbrala podjetje Rekon d.o.o. iz Ivančne Gorice.

 

Cesto in križišče bomo uredili celovito, saj želimo zagotoviti večjo varnost predvsem za pešce, med katerimi je najbolj rizična skupina otroci. Upam pa, da bo pri tem država izpolnila svoje obveznosti in da bomo čim prej dobili vsaj del sredstev, ki nam skladno s 23. členom Zakona o financiranju občin, pripada za letošnje leto. Kajti le v tem primeru bomo lahko poravnali stroške, ki z obnovo te ceste nastajajo,“ je pojasnil župan Občine Mokronog-Trebelno Anton Maver.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mokronog-Trebelno!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!