Logo MojaObčina.si

Mirna Peč

DANES
13°C
2°C
JUTRI
3°C
-7°C
Deli
2236

VIDA BRAJER PRAZNOVALA 90 LET ŽIVLJENJA

Vidinih 90 let smo praznovali na njenem domu v Mirni Peči, sicer pa je že štiri leta oskrbovanka Doma v Metliki. Rodila se je kot zadnja v družini desetih otrok v Ivanji vasi, kjer je odraščala in preživljala mlada leta. Svojega otroštva se rada spominja. Revščina je bila vse povsod. Da so preživeli so otroci  delali pri bogatejših, po gozdovih nabirali kostanj, gobe in drva za kurjavo. Vida se je zelo rada  učila in hodila v šolo. Prišel je čas, ko se je poročila in ustvarila družino. Po večkratnih selitvah, sta z možem kupila parcelo in zgradila hišo. Mož  je imel v hiš čevljarsko delavnico z več zaposlenimi, Vida pa se je najprej zaposlila na Krajevnem uradu v domačem kraju, kasneje pa na Davčni upravi v Novem mestu. Rodila je dva otroka sina in hčer.  Sedaj pa je vdova, ima štiri vnuke in tri pravnuke, ki jo razveseljujejo in obiskujejo. Čas ji mine ob prebiranju revij in knjig ter gledanju televizije. Pri branju očal ne potrebuje. Dobre želje smo ji izrekli župan Andrej Kastelic, s šopkom rož ter predstavnici  lokalnega RK Slavi Derganc in DU Majda Zagorc.

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!