Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 19.09.2018

jasno
Ponoči bo precej jasno, proti jutru bo ponekod nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 15, na Goriškem in ob morju okoli 17 °C.
14°C | 29°C
četrtek, 18.09.2018
14°C | 27°C
petek, 20.09.2018
15°C | 28°C
sobota, 21.09.2018
15°C | 29°C
nedelja, 22.09.2018
14°C | 21°C
Opozorila
Torek, 18.9.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
29°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

VIDA BRAJER PRAZNOVALA 90 LET ŽIVLJENJA


NOVICE

| |
06.07.2017      10:31
A A

VIDA BRAJER PRAZNOVALA 90 LET ŽIVLJENJADeli:

Vidinih 90 let smo praznovali na njenem domu v Mirni Peči, sicer pa je že štiri leta oskrbovanka Doma v Metliki. Rodila se je kot zadnja v družini desetih otrok v Ivanji vasi, kjer je odraščala in preživljala mlada leta. Svojega otroštva se rada spominja. Revščina je bila vse povsod. Da so preživeli so otroci  delali pri bogatejših, po gozdovih nabirali kostanj, gobe in drva za kurjavo. Vida se je zelo rada  učila in hodila v šolo. Prišel je čas, ko se je poročila in ustvarila družino. Po večkratnih selitvah, sta z možem kupila parcelo in zgradila hišo. Mož  je imel v hiš čevljarsko delavnico z več zaposlenimi, Vida pa se je najprej zaposlila na Krajevnem uradu v domačem kraju, kasneje pa na Davčni upravi v Novem mestu. Rodila je dva otroka sina in hčer.  Sedaj pa je vdova, ima štiri vnuke in tri pravnuke, ki jo razveseljujejo in obiskujejo. Čas ji mine ob prebiranju revij in knjig ter gledanju televizije. Pri branju očal ne potrebuje. Dobre želje smo ji izrekli župan Andrej Kastelic, s šopkom rož ter predstavnici  lokalnega RK Slavi Derganc in DU Majda Zagorc.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mirna Peč!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!