Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno, marsikje bo po nižinah nastala megla. Tudi ob morju bo lahko megleno, proti jutru se bo zgostila nizka oblačnost, ki se bo razširila tudi proti Notranjski. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju okoli 12 stopinj C.
9°C | 24°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 23°C
petek, 20.10.2017
7°C | 23°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 19°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
24°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Defribilator reši življenje. V Mirni Peči ......


OBČINSKE

| |
11.08.2016      7:14
A A

Defribilator reši življenje. V Mirni Peči nameščen ob vhodu v kulturni dom.AED - naprava za oživljanje ob zastoju srca
AED - naprava za oživljanje ob zastoju srca
Deli:

Avtomatski eksterni defibrilator (AED) je prenosna elektronska naprava, ki je sposobna zaznati zastoj srca pri človeku. S pomočjo električnega sunka pa lahko srce ponovno požene in s tem reši življenje. Uporaba je varna in enostavna, uporablja ga lahko prav vsak.

Sam po sebi pa aparat seveda ne rešuje življenj, je pa izredno dobrodošel dodatek pri oživljanju s pritiski na prsni koš (masažo srca) in umetnim dihanjem. Z oživljanjem z uporabo AED lahko narediš toliko kot celotna reševalna ekipa, ki prispe kasneje in rešiš življenje.

Prednost avtomatskega eksternega defibrilatorja (AED), ki je vedno nameščen na javnem mestu in je tako najbolj priročen ter hiter način pomoči, je, da je prvenstveno namenjen laikom. AED je varna naprava, ki sama prepozna srčni ritem. Če je t.i. defibrilacija potrebna, na to opozori in tistega, ki nudi pomoč, glasovno z navodili vodi skozi celotni postopek oživljanja do prihoda reševalcev.

 

POMNI!

  • Samo uporaba AED, brez stiskov prsnega koša in umetnega dihanja, je neučinkovita 

V Zdravstvenem domu Novo mesto so se v sklopu projekta AED odločili okrepiti prvi člen tako imenovane »verige preživetja«, ki ga imenujejo tudi laična prva pomoč. V ta namen so in bodo tudi v bodoče namestili več AED-jev na različnih lokacijah. Na vseh točkah namestitve AED-ja nameravajo organizirati tudi izobraževanja o uporabi AED-ja in temeljnih postopkih oživljanja.
V Mirni Peči je AED naprava za oživljanje postavljena ob vhodu v kulturni dom.

 

 

 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Glasilo Občine Mirna Peč? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!