Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 21.06.2018

delno oblačno
Ponoči bo pretežno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 18, na Primorskem do 20 °C.
17°C | 32°C
petek, 22.06.2018
16°C | 18°C
sobota, 23.06.2018
8°C | 22°C
nedelja, 24.06.2018
10°C | 22°C
Opozorila
Sreda, 20.6.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
32°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Na evropskem prvenstvu v tajskem boksu ......


ŠPORT

| |
07.11.2016      11:04
A A

Na evropskem prvenstvu v tajskem boksu Mirnopečan Eršte osvojil bronBronasti Eršte na evropskem tekmovanju v tajskem boksu
Bronasti Eršte na evropskem tekmovanju v tajskem boksu
Deli:

Mirnopečan Rok Eršte je  na evropskem prvenstvu v tajskem boksu, ki se je odvijal v Splitu na Hrvaškem,  v konkurenci 29 držav zasedel tretje mesto v kategoriji +91kg.

Rok Eršte je sicer član novomeškega Kluba borilnih veščin Scorpion International, ki je tokrat triumfalno obeležil svojo 20-letnico delovanja in jo kronal z velikim uspehom na evropskem prvenstvu. Nastopilo je šest reprezentantov, ki  so osvojili dve bronasti in eno srebrno medaljo v elitnem A razredu. Vorkapić in Eršte sta postala bronasta, Šebenikova pa srebrna.

Težkokategornik Rok Eršte (91 kilogramov, A razred) si je bron prislužil z zmago proti Turku Mustafi Kučuku in znova dokazal, da je previsoka ovira za turške reprezentante. V prvi rundi je sicer pobudo imel Turek, ki je Roka s kolenskimi udarci v telo spravil v težave. Po intervenciji trenerskega dvojca med odmorom pa se je zbral in Turku odmeril zrcalno kolensko dozo v klinču. Kučuk pritiska ni zdržal in je kar trikrat padel pod udarci Slovenca, kar je pomenilo avtomatsko prekinitev dvoboja. Naskok v finale pa je Roku preprečil izkušenejši Francoz Amine Kebir, ki je onesposobil Erštetovo levo nogo z nizkimi nožnimi udarci in slavil s prekinitvijo. 

 Na prizorišče najmočnejšega borilnega tekmovanja v Evropi sta hrvaška zveza tajskega boksa in evropska zveza tajskega boksa (EMF), ki delujeta pod okriljem IFME, v Dalmacijo privabila več kot 400 športnikov iz 30 držav. Za tajski boks oz. Muaythai je to zadnje veliko tekmovanje pred napovedanim polnopravnim sprejemom v olimpijsko družino, o katerem se bo Mednarodni olimpijski komite izrekel na seji osmega decembra letos.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Glasilo Občine Mirna Peč? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!