Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.09.2018

delno oblačno
Zvečer bo zmerno do pretežno oblačno, predvsem v hribovitem svetu zahodne Slovenije bo občasno rahlo deževalo ali rosilo. Krepil se bo jugozahodni veter.
13°C | 16°C
torek, 23.09.2018
12°C | 21°C
sreda, 25.09.2018
1°C | 16°C
četrtek, 26.09.2018
0°C | 15°C
petek, 27.09.2018
2°C | 20°C
Opozorila
Nedelja, 23.9.2018 ob 18h
V drugi polovici noči in jutri zjutraj bodo najmočnejši sunki severnega vetra ponekod v severni in severovzhodni Sloveniji lahko presegli hitrost 70 km na uro.
13°C
16°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Na evropskem prvenstvu v tajskem boksu ......


ŠPORT

| |
07.11.2016      11:04
A A

Na evropskem prvenstvu v tajskem boksu Mirnopečan Eršte osvojil bronBronasti Eršte na evropskem tekmovanju v tajskem boksu
Bronasti Eršte na evropskem tekmovanju v tajskem boksu
Deli:

Mirnopečan Rok Eršte je  na evropskem prvenstvu v tajskem boksu, ki se je odvijal v Splitu na Hrvaškem,  v konkurenci 29 držav zasedel tretje mesto v kategoriji +91kg.

Rok Eršte je sicer član novomeškega Kluba borilnih veščin Scorpion International, ki je tokrat triumfalno obeležil svojo 20-letnico delovanja in jo kronal z velikim uspehom na evropskem prvenstvu. Nastopilo je šest reprezentantov, ki  so osvojili dve bronasti in eno srebrno medaljo v elitnem A razredu. Vorkapić in Eršte sta postala bronasta, Šebenikova pa srebrna.

Težkokategornik Rok Eršte (91 kilogramov, A razred) si je bron prislužil z zmago proti Turku Mustafi Kučuku in znova dokazal, da je previsoka ovira za turške reprezentante. V prvi rundi je sicer pobudo imel Turek, ki je Roka s kolenskimi udarci v telo spravil v težave. Po intervenciji trenerskega dvojca med odmorom pa se je zbral in Turku odmeril zrcalno kolensko dozo v klinču. Kučuk pritiska ni zdržal in je kar trikrat padel pod udarci Slovenca, kar je pomenilo avtomatsko prekinitev dvoboja. Naskok v finale pa je Roku preprečil izkušenejši Francoz Amine Kebir, ki je onesposobil Erštetovo levo nogo z nizkimi nožnimi udarci in slavil s prekinitvijo. 

 Na prizorišče najmočnejšega borilnega tekmovanja v Evropi sta hrvaška zveza tajskega boksa in evropska zveza tajskega boksa (EMF), ki delujeta pod okriljem IFME, v Dalmacijo privabila več kot 400 športnikov iz 30 držav. Za tajski boks oz. Muaythai je to zadnje veliko tekmovanje pred napovedanim polnopravnim sprejemom v olimpijsko družino, o katerem se bo Mednarodni olimpijski komite izrekel na seji osmega decembra letos.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Glasilo Občine Mirna Peč? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!