Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 16.10.2018

oblačno
Ponoči bo pretežno oblačno in sprva povečini suho. V drugem delu noči se bo povečala možnost za občasne padavine v južni in zahodni Sloveniji. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 11, na Primorskem do okoli 14 °C.
10°C | 16°C
sreda, 17.10.2018
11°C | 21°C
četrtek, 18.10.2018
12°C | 21°C
petek, 19.10.2018
11°C | 21°C
sobota, 20.10.2018
9°C | 20°C
Opozorila
Torek, 16.10.2018 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
16°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Državna sekretarka Ministrstva za kmetijstvo ......


LOKALNE SKUPNOSTI, KMETIJSTVO

| |
09.11.2016      16:12
A A

Državna sekretarka Ministrstva za kmetijstvo Tanja Strniša obiskala Mirno PečSekretarka Strniševa na Ekološki kmetiji Kastelic z županom Kastelicem in kmetico leta Jelko Krivec. Foto: Nataša Rupnik
Sekretarka Strniševa na Ekološki kmetiji Kastelic z županom Kastelicem in kmetico leta Jelko Krivec. Foto: Nataša Rupnik
Deli:

V okviru regijskega obiska Vlade RS na Dolenjskem je Mirno Peč obiskala državna sekretarka Ministrstva za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano mag. Tanja Strniša. Ogledala si je Ekološko kmetijo Kastelic na Malem Vrhu pri Mirni Peči, ki je znana po pridelavi ekoloških jabolk, jabolčnega soka, kisa, krhljev. Na kmetiji pa pridelujejo tudi ekološka žita, nekaj sezonske zelenjave, občasno pa imajo v ponudbi tudi goveje meso. Državna sekretarka se je v okviru obiska srečala tudi s kmetico leta 2016 Jelko Krivec iz Šentjurija na Dolenjskem ter mirnopeškim županom Andrejem Kastelic. Skupaj so spregovorili o kmetijstvu v Mirni Peči, o možnostih in težavah za njegov nadaljnji razvoj.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Glasilo Občine Mirna Peč? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!