Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.07.2018

oblačno
Zvečer in v prvem delu noči se bodo še pojavljale krajevne plohe in nevihte, nekatere bodo lahko močnejše. V drugi polovici noči se bo vreme prehodno umirilo. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 18, ob morju okoli 20 °C.
17°C | 24°C
ponedeljek, 21.07.2018
18°C | 30°C
torek, 23.07.2018
17°C | 27°C
sreda, 24.07.2018
15°C | 28°C
četrtek, 25.07.2018
16°C | 28°C
Opozorila
Sobota, 21.7.2018 ob 18h
Do sredine noči na nedeljo bodo možna krajevna neurja.
17°C
24°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Nov bibliobus tudi v Mirni Peči


NOVICE

| |
05.09.2016      6:11
A A

Nov bibliobus tudi v Mirni PečiNovi bibliobus je dostopen tudi gibalno oviranim.
Novi bibliobus je dostopen tudi gibalno oviranim.
Deli:

V ponedeljek dopoldne  je bila pred OŠ Toneta Pavčka  predstavitev novega vozila, ki ga je novomeška Knjižnica Mirana Jarca s pomočjo občin in ministrstva kupila za izvajanje programa Bibliobus. Po petkovi uradni otvoritvi izposoje v Novem mestu  je v ponedeljek vozilo pripeljalo tudi pred mirnopeško osnovno šolo.  Šola je pripravila krajši program, v katerem je prisotne nagovoril direktor knjižnice Borut Novak, zatem pa so si novo pridobitev osnovnošolci tudi ogledali. 
"Nov bibliobus, ki je večji od prejšnjega in ima dvižno rampo,  je velik doprinos  predvsem uporabnikom s posebnimi potrebami, za starejše, otroke in prebivalce odročnejših krajev, saj bo veliko prijaznejši in dostopnejši, omogočal pa bo izposojo kar 7000 enot knjižničnega gradiva," so sporočili iz knjižnice Mirana Jarca, kjer so se uspešno javili na razpis Ministrstva za kulturo in za nakup bibliobusa pridobili 200.000,00€ državnih sredstev. Razliko v višini do 100.000,00€ se je zavezalo sofinancirati osem dolenjskih občin (Novo mesto, Šentjernej, Žužemberk, Straža, Dolenjske Toplice, Šmarješke Toplice, Škocjan in Mirna Peč). 

 Bibliobus bo v Mirno Peč prihajal tako kot dosedaj, urnik si lahko ogledate na povezavi URNIK POTUJOČE KNJIŽNICE 2016.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mirna Peč!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!