Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 20.08.2018

jasno
Ponoči bo povečini jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 12 do 17, ob morju okoli 20°C.
17°C | 32°C
torek, 19.08.2018
17°C | 31°C
sreda, 21.08.2018
17°C | 32°C
četrtek, 22.08.2018
17°C | 33°C
petek, 23.08.2018
18°C | 33°C
Opozorila
Nedelja, 19.8.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
32°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Jelka Krivec iz Društva podeželskih žena ......


DRUŠTVA

| |
21.10.2016      9:01
A A

Jelka Krivec iz Društva podeželskih žena Mirna Peč postala KMETICA LETA 2016Kmetica leta 2016 Jelka Krivec, članica Društva podeželskih žena Mirna Peč. Foto: Agata Klavora
Kmetica leta 2016 Jelka Krivec, članica Društva podeželskih žena Mirna Peč. Foto: Agata Klavora
Deli:

Ob počastitvi svetovnega dneva kmetic je razglasitev Kmetice leta  potekala sinoči v Zagorju ob Savi. Akcijo je že štirinajstič po vrsti organizirala Zveza kmetic Slovenije, naziv pa podelijo predvsem osebi, kateri lahko pripišejo prizadevanje za naš prostor in podeželje, zlasti pa posebno prizadevanje za kmetice oz. podeželske žene na lokalnem ali širšem nivoju. Letos je lovorika pripadla  JELKI KRIVEC iz Šentjurija na Dolenjskem, članici Društva podeželskih žena Mirna Peč. Priznanje Kmetica leta 2016 je podelil minister za kmetijstvo Dejan Židan.

Jelka skupaj z možem dela na kmetiji, ki obsega šest hektarjev zemlje in štiri hektarje gozda. Obvlada vse veščine upravljalke kmečkih strojev. Kosi, obrača, v nakladalki vozi domov, uživa v delu z motorno žago. Pred leti sta z možem dobila občinsko priznanje za najlepše urejeno kmečko domačijo.

Jelka je tudi aktivna članica govedorejskega in vinogradniškega društva, v  društvu mirnopeških podeželskih žena je že osem let odgovorna članica upravnega odbora. »Tekmuje na meddruštvenih tekmovanjih, z usmerjenostjo k ciljem, z vestnim sodelovanjem, z iskrivimi idejami, z neomajno vero, tenkočutna za potrebe soljudi in s svojo čisto energijo  je nepogrešljiva. Ne dvomi in z dejanji podpira vse društvene aktivnosti,« so zapisale mirnopeške članice v obrazložitvi prijave za izbor kmetice . In dodale: »Je multipraktičen človek z velikim srcem in mehko dušo!«

 
V Zagorje so se z mirnopeškimi podeželskimi ženami odpravili tudi harmonikarji Društva harmonikarjev Mirna Peč, ki so na podelitvi tudi nastopili. Ob prihodu domov so zmagovalko s sprejemom presenetili  vaščani, občanki pa je čestitke izrekel tudi župan.

KRATKA IZJAVA KMETICE LETA 2016 JELKE KRIVEC NA RTV SLO

 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mirna Peč!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!