Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.10.2017

oblačno
Danes bo pretežno jasno. Zjutraj in dopoldne se bo po nižinah in ob morju zadrževala megla. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 23 stopinj C.
9°C | 22°C
sreda, 18.10.2017
9°C | 24°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 23°C
petek, 20.10.2017
7°C | 22°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 20°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 7h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
22°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

5.000 motoristov že osemnajstič v Mirno Peč...


NOVICE

| |
22.03.2016      9:44
A A

5.000 motoristov že osemnajstič v Mirno PečFoto: Luka Piko
Foto: Luka Piko
Deli:

V Mirni Peči se je na velikonočni ponedeljek na blagoslovu motoristov zbralo okrog 5.000 motoristov iz vse Slovenije ter najmanj dva tisoč drugih obiskovalcev, ki so prišli občudovat različne znamke motorjev, saj je mirnopeško srečanje prvo večje v sezoni.

Organizator prireditve Moto klub Trebnje je letošnjemu blagoslovu dodal dobrodelno noto, saj so prostovoljne prispevke, ki so jih zbirali, predali učenki 4. razreda mirnopeške šole Zali Hrastar za pokritje stroškov  zdravljenja v ZDA.

Blagoslov je tudi tokrat opravil domači župnik Janez Rihtaršič, dobrodošlico sta udeležencem zaželela župan Mirne Peči Andrej Kastelic in nekdanji mirnopeški župnik ter pobudnik blagoslova motoristov Janez Šimenc. V kulturno-zabavnem programu so nekaj skladb zaigrali člani društva harmonikarjev Mirna Peč, glasbeno zabavni del pa je nadaljeval ansambel Roka Žlindre.

Po besedah predsednika Zveze moto klubov Slovenije Leopolda Pungerčarja namen mirnopeškega srečanja ni zgolj sestajanje motoristov, ampak želijo z njim javnost in motoriste na začetku motoristične sezone opozoriti na prometno varnost, ki je, kljub temu, da se z vsakim letom izboljšuje, še vedno nezadostna.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mirna Peč!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!