Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 25.06.2017

oblačno
Danes bo spremenljivo do pretežno oblačno. Krajevne padavine, predvsem plohe in nevihte, se bodo od zahoda razširile na vso Slovenijo ter ponehale v večernem ali nočnem času. Nekatere nevihte bodo spremljali močnejši nalivi, sunki vetra, krajevno bo možna toča. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 30, v Beli krajini in Posavju ob jugozahodnem vetru še do 33 stopinj C.
21°C | 30°C
ponedeljek, 26.06.2017
15°C | 32°C
torek, 27.06.2017
17°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
19°C | 29°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 25°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 8h
Danes bodo ob prehodu vremenske fronte nevihte z močnejšimi nalivi, sunki vetra, krajevno bo možna toča.
21°C
30°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

V MIRNU USPEŠNO OHRANJAMO VELIKONOČNE OBIČAJE...


NOVICE

| |
06.04.2015      23:10
A A

V MIRNU USPEŠNO OHRANJAMO VELIKONOČNE OBIČAJEPrva sta ciljala župan občine Miren - Kostanjevica, Mauricij Humar in predsednik KS Miren, Matjaž Mozetič
Prva sta ciljala župan občine Miren - Kostanjevica, Mauricij Humar in predsednik KS Miren, Matjaž Mozetič
Deli:

Tudi na letošnjo Veliko noč smo v Mirnu organizirali tradicionalno ciljanje pirhov, že 37. po vrsti.

Lepo sončno vreme je na Kampo privabilo številne obiskovalce, od teh se jih je kar 150 pomerilo v ciljanju pirhov. Kot ponavadi sta prva meta pripadla županu občine Miren – Kostanjevica, Mauriciju Humarju in predsedniku KS Miren, Matjažu Mozetiču. Čeprav nista bila najbolj natančna, sta si zaslužila lep aplavz in tekmovanje se je lahko pričelo.

Najboljše vzdušje so pripravili navijači osnovnošolske mladine, saj se je navijalo kot na velikih tekmovanjih. Med mladino so najbolje ciljali Rok Klančič, ki je zasedel prvo mesto, Enisa Karabegović drugo in Mark Saksida tretje.

Tudi število tekmovalk v ženski konkurenci se iz leta v leto povečuje. Ni kaj, nagrade so res privlačne… Letos je bila najboljša Teja Erzetič, nato Eva Klančič in Ksenija Marušič Majcen.

Najtežja naloga pa je čakala moške, saj so ciljali z najdaljše razdalje, a to jim ni vzelo poguma. Kar 11 se jih je prebilo v drugi krog tekmovanja, ki je že odločil o prvih dveh najboljših. Denis Marušič in Vinko Bratkovič sta se pomerila za prvo in drugo mesto, med njima je bil najboljši Denis Marušič. Tretje mesto je dosegel Dean Cijan.

Še eno lepo tekmovanje je za nami. Ponosni in hvaležni smo, da nam s pomočjo KS Miren in TD Miren uspe organizirati tako prijetno in odmevno prireditev. Še bolj pa, da se običaj ciljanja pirhov ohranja iz roda v rod, saj smo med nas pritegnili tudi najmlajše, ki nam pridno pomagajo pri organizaciji. Tako se nam za ohranitev tega običaja, ki je vpisan v register žive kulturne dediščine Slovenije, res ni treba bati. 

Obiskali so nas tudi novinarji RTV Slovenija, prispevek o ciljanju pirhov si lahko ogledate tudi na spodnji povezavi:

http://4d.rtvslo.si/arhiv/prispevki-in-izjave-dnevnik/174329065

Članek pa na:

http://www.rtvslo.si/zabava/zanimivosti/foto-evro-je-lahko-dober-kot-valuta-a-pri-jajcih-se-ni-izkazal/362156
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Miren-Kostanjevica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.