Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 23.09.2018

pretežno oblačno
Ponoči bo dež večinoma ponehal. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 12, na Primorskem okoli 15 °C.
14°C | 25°C
ponedeljek, 22.09.2018
17°C | 23°C
torek, 24.09.2018
14°C | 22°C
sreda, 25.09.2018
5°C | 19°C
četrtek, 26.09.2018
3°C | 20°C
Opozorila
Sobota, 22.9.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
25°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Veseli december na Božičnem sejmu v Mirnu


TURIZEM

| |
20.12.2016      13:08
A A

Veseli december na Božičnem sejmu v MirnuDeli:

V pravljičnem mesecu decembru, mesecu veselja in obdarovanj je Občina Miren-Kostanjevica skupaj s Krajevno skupnostjo Miren pripravila Božični sejemv Mirnu . 
Na okrašenem parkirišču pred občinsko stavbo so nas, v soboto 17.12.2016 in nedeljo 18.12.2016, različni ustvarjalci in ponudniki  na stojnicah vabili z bogato in zanimivo ponudbo izdelkov , ki jih pogosto v trgovinah ni mogoče kupiti. Marsikdo je tako dobil primerno darilce za svoje najbližnje.

 

Na sejmu so se predstavili: Nada Lederer s čudovitimi klekljanimi izdelki (uhani, verižice, zapestnice, prstani, okraski…) in nekaj keramike, Nataša Susič in Nadja Šček z kreativnimi izdelki iz papirja, Alumni klub z unikatnimi kamnitimi izdelki, Dendo Longboards z ročno narejenimi unikatnimi lesenimi metuljčki, verižicami, uhani, broškami, Jana Ušaj, Alida Konič, Nadja Kos in Ksenija Birsa so predstavile svoje izvirne kvačkane in pletene ročne stvaritve, KAKIKRAFT je za  ljubitelje piva pripravil posebno praznično pivo SNEŽINKA in tudi druge vrste piva, Ines Linn je privabljala z unikatnimi lovilci sanj iz naravnih materialov, Jana Istenič je ponujala naravna mila, piling za obraz in telo in kolapne soli, Elena Dragičevič je prikazala kako se lahko umetniško reciklira embalažo, pri Ireni Marušič smo lahko okušali izvrstne namaze in vloženo zelenjavo, Kujtna domačija pa je ponujala Kraški pršut in salame ter kozarec vina in pa šilce brinjevca ali pelinkovca, za posladek pa še domače orehove štruklje.


Najmlajši so se v soboto v popoldanskem času razveselili prihoda  Dedka mraza, ki ga je na lepo okrašenem konju spremljala članica Društva Ranč iz Bilj. Vsem pridnim otrokom je razdelil polno košaro daril, se pogovoril z njimi in tudi fotografiral. Obiskovalci pa so se lahko pogreli ob toplem čaju, ki ga je pripravila Kujtna domačija iz Temnice ter se posladkali z okusnimi palačinkami izpod pridnih rok članic Društva žena Miren-Orehovlje. Dogajanje so popestrili otroci iz Vrtca Miren s svojim prisrčnim nastopom.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Miren-Kostanjevica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!