Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.04.2018

pretežno jasno
Popoldne bo jasno, pihal bo veter južnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 27 °C.
10°C | 28°C
nedelja, 22.04.2018
9°C | 23°C
ponedeljek, 23.04.2018
10°C | 24°C
torek, 24.04.2018
13°C | 25°C
sreda, 25.04.2018
11°C | 24°C
Opozorila
Sobota, 21.4.2018 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
28°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Veseli december na Božičnem sejmu v Mirnu


TURIZEM

| |
20.12.2016      13:08
A A

Veseli december na Božičnem sejmu v MirnuDeli:

V pravljičnem mesecu decembru, mesecu veselja in obdarovanj je Občina Miren-Kostanjevica skupaj s Krajevno skupnostjo Miren pripravila Božični sejemv Mirnu . 
Na okrašenem parkirišču pred občinsko stavbo so nas, v soboto 17.12.2016 in nedeljo 18.12.2016, različni ustvarjalci in ponudniki  na stojnicah vabili z bogato in zanimivo ponudbo izdelkov , ki jih pogosto v trgovinah ni mogoče kupiti. Marsikdo je tako dobil primerno darilce za svoje najbližnje.

 

Na sejmu so se predstavili: Nada Lederer s čudovitimi klekljanimi izdelki (uhani, verižice, zapestnice, prstani, okraski…) in nekaj keramike, Nataša Susič in Nadja Šček z kreativnimi izdelki iz papirja, Alumni klub z unikatnimi kamnitimi izdelki, Dendo Longboards z ročno narejenimi unikatnimi lesenimi metuljčki, verižicami, uhani, broškami, Jana Ušaj, Alida Konič, Nadja Kos in Ksenija Birsa so predstavile svoje izvirne kvačkane in pletene ročne stvaritve, KAKIKRAFT je za  ljubitelje piva pripravil posebno praznično pivo SNEŽINKA in tudi druge vrste piva, Ines Linn je privabljala z unikatnimi lovilci sanj iz naravnih materialov, Jana Istenič je ponujala naravna mila, piling za obraz in telo in kolapne soli, Elena Dragičevič je prikazala kako se lahko umetniško reciklira embalažo, pri Ireni Marušič smo lahko okušali izvrstne namaze in vloženo zelenjavo, Kujtna domačija pa je ponujala Kraški pršut in salame ter kozarec vina in pa šilce brinjevca ali pelinkovca, za posladek pa še domače orehove štruklje.


Najmlajši so se v soboto v popoldanskem času razveselili prihoda  Dedka mraza, ki ga je na lepo okrašenem konju spremljala članica Društva Ranč iz Bilj. Vsem pridnim otrokom je razdelil polno košaro daril, se pogovoril z njimi in tudi fotografiral. Obiskovalci pa so se lahko pogreli ob toplem čaju, ki ga je pripravila Kujtna domačija iz Temnice ter se posladkali z okusnimi palačinkami izpod pridnih rok članic Društva žena Miren-Orehovlje. Dogajanje so popestrili otroci iz Vrtca Miren s svojim prisrčnim nastopom.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Miren-Kostanjevica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
April 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.04.201 | Družabni dogodki
KRAJEVNI PRAZNIK
21.04.201 | Šport
MEDNARODNI TURNIR Z DOBRODELNO NOTO
25.04.2018 | Ostalo
Meditacija s Silvanom Spačal
30.04.2018 | Družabni dogodki
Tradicionalna postavitev mlajev

Bodite prvi pri oddaji mnenja.