Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 20.10.2018

pretežno jasno
Ponoči in zjutraj bo pretežno jasno, zjutraj bo po nižinah megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, na Primorskem ob šibki burji do 12 °C.
10°C | 24°C
nedelja, 19.10.2018
12°C | 24°C
ponedeljek, 21.10.2018
12°C | 19°C
torek, 22.10.2018
6°C | 20°C
sreda, 23.10.2018
6°C | 19°C
Opozorila
Petek, 19.10.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
24°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Mladi in razvoj turizma na turistični kmetiji...


TURIZEM

| |
14.11.2017      11:28
A A

Mladi in razvoj turizma na turistični kmetijiDeli:

V času osmice na kmetiji Faganeli v Mirnu je TD Miren organiziralo predavanje z naslovom Mladi in razvoj turizma na turistični kmetiji. Predavanje je izvedla dr. Maja Rupnik Cigoj, ena izmed nosilk in promotork turistične dejavnosti na turistični kmetiji Arkade v Črničah. Župan občine Miren Kostanjevica g. Mauricij Humar  je v pozdravnem nagovoru v nekaj stavkih  predstavil Vizijo in strategijo razvoja občine 2017-2025 s poudarkom na razvoju turizma. Ob županu se je predavanja udeležila tudi svetovalka za gospodarstvo in turizem v naši občini.V uri in pol trajajočem predavanju, ob vprašanjih udeležencev je Maja Rupnik Cigoj predstavila vse prednosti pa tudi pasti dela in razvoja turističnih kmetij. Sama je vpeta v delo na kmetiji že od malih nog, tako da skupno delo družine pripomore k razvoju njihove kmetije. Kmetija Arkade je že zdavnaj prešla okvire Slovenije po prepoznavnosti lastnih izdelkov, tako vina, suhomesnatih izdelkov kot vzreje posebne sorte prašičev, mangulice. Na kmetiji so uredili tudi prenočišča, ki so le dodana vrednost k dobri promociji  kmetije. Obiskovalci prihajajo v Črniče, v Vipavsko dolino skoraj iz celega sveta.
Popoldanska urica in pol druženja je minila zelo hitro, saj je bilo tako za gospo Majo kot tudi obiskovalce to zanimivo srečanje. Dogodek je bil vpet v osmico kot predavanje z zanimivim naslovom, prav tako pa je gospa Maja  nazorno povedala, kako uspeti z lastnim delom in trudom v okviru domače  dejavnosti in družine. Mladi imajo pri tem izjemno vlogo s svojim znanjm ter idejami, ki jih premorejo. Idej je  včasih celo preveč, le pot do udejanjenja le teh je včasih nekoliko trnova. 
Maja Rupnik Cigoj pa je dokaz, da se s trdnim delom, znanjem ter nenehnim  izobraževanjem uresničijo ideje, ki jih lahko deliš tudi z drugimi.

Vesna B. Blažič
TD Miren 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Miren-Kostanjevica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.