Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 20.11.2018

oblačno
Danes bo oblačno. Zjutraj in dopoldne bo po nižinah Primorske še deževalo, drugod po Sloveniji pa snežilo. Sredi dneva bodo padavine oslabele. Sneg bo od juga prehajal v rahel dež, ki bo do večera večinoma ponehal. Burja na Primorskem bo postopno slabela. Najvišje dnevne temperature bodo od -1 do 3, na Primorskem od 5 do 8 °C.
4°C | 7°C
sreda, 19.11.2018
3°C | 8°C
četrtek, 21.11.2018
2°C | 13°C
petek, 22.11.2018
4°C | 13°C
sobota, 23.11.2018
3°C | 13°C
Opozorila
Torek, 20.11.2018 ob 6h
Zjutraj in dopoldne bodo najmočnejši sunki burje predvsem v Vipavski dolini še presegali hitrost 100 km/h. Predvsem na prehodu med Notranjsko in Primorsko bo veter gradil snežne zamete.
4°C
7°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Sprejeti v Zeleno shemo slovenskega turizma


TURIZEM

| |
14.02.2018      8:16
A A

Sprejeti v Zeleno shemo slovenskega turizma


Občina Miren - Kostanjevica je sprejeta v Zeleno shemo slovenskega turizma in je v postopku pridobivanja znaka Slovenia Green. To je ključni korak za zagon destinacije.


Deli:

Zelena shema slovenskega turizma združuje vsa prizadevanja za trajnostni razvoj turizma v Sloveniji. Vanjo se lahko vključijo destinacije, parki, ponudniki nastanitev in turistične agencije. Kako velikega pomena je za občino ta korak pove tudi dejstvo, da je znak Slovenia Green do zdaj pridobilo 23 destinacij. Usmerjenost v zelenim turizem bo tako ključno gibalo za nadaljnje aktivnosti in razvoj občine, kar je po svoje tudi edino smiselno glede na to, da več kot 90 odstotkov ozemlja Občine Miren - Kostanjevica leži v območju Nature 2000. Prve aktivnosti za pridobitev znaka se začnejo že konec februarja. Ker bo to skupna znamka, za katero se bomo morali vsi truditi, pri tem računamo tudi na sodelovanje partnerjev. Naš cilj je, da še pred koncem leta pridobimo znak Slovenia Green.

 

Župan Mauricij Humar je ob tem dejal: »V strategiji občine smo si zastavili cilj, da se do leta 2025 uvrstimo med 100 najuspešnejših zelenih destinacij v Sloveniji in sprejem v Zeleno shemo slovenskega turizma je eden ključnih dejavnikov, da to uresničimo. Na občini se bomo trudili, da pridobimo znak Slovenia Green, seveda pa bomo spodbujali tudi naše partnerje, kot so gostinci, ponudniki nastanitvenih kapacitet in druge, da pridobijo še preostale zelene znake in tako res postanemo zelena destinacija. Veliko imamo ponuditi, le da tega do zdaj nismo znali zapakirati v celoto in jo z zgodbo v ozadju predstaviti turistom. Zeleni, trajnostni turizem je prihodnost in na tem bomo gradili.«

 

O Zeleni shemi slovenskega turizma

Zelena shema slovenskega turizma (ZSST), ki jo upravlja Slovenska turistična organizacija, je nacionalni program in certifikacijska shema, ki pod krovno znamko SLOVENIA GREEN združuje vsa prizadevanja za trajnostni razvoj turizma v Sloveniji. Destinacijam in ponudnikom ponuja konkretna orodja za oceno in izboljšanje trajnostnega delovanja, skozi znamko Slovenia Green pa to zeleno delovanje tudi promovira. Ključni strateški cilj sheme je uvajanje trajnostnih modelov v slovenski turizem, tako na ravni turističnih ponudnikov kot destinacij. Vse cilje strateških usmeritev spremlja trajnostni razvoj in skrb za ekonomsko, družbeno-kulturno in naravno okolje. V Sloveniji je do zdaj 23 destinacij, 16 ponudnikov nastanitev, 3 naravni parki in 2 agenciji, ki prisegajo na zeleno strategijo in se ponašajo z znakom Slovenia Green.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Miren-Kostanjevica? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
November 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.11.2018
Danes ni dogodkov.
23.11.2018 | Ostalo
Mladinska skupina
24.08.2018 | Ostalo
Popoldnevi na Gradu 2018
24.11.2018 | Kultura
Gledališče Kamišibaj

Bodite prvi pri oddaji mnenja.