Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.09.2018

pretežno jasno
Zvečer bo zmerno do pretežno oblačno, predvsem v hribovitem svetu zahodne Slovenije bo občasno rahlo deževalo ali rosilo. Krepil se bo jugozahodni veter.
16°C | 21°C
torek, 23.09.2018
14°C | 25°C
sreda, 25.09.2018
5°C | 20°C
četrtek, 26.09.2018
4°C | 20°C
petek, 27.09.2018
3°C | 25°C
Opozorila
Nedelja, 23.9.2018 ob 18h
V drugi polovici noči in jutri zjutraj bodo najmočnejši sunki severnega vetra ponekod v severni in severovzhodni Sloveniji lahko presegli hitrost 70 km na uro.
16°C
21°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Svetovna podprvakinja Ines Frančeškin iz ......


NOVICE

| |
10.08.2018      10:58
1
A A

Svetovna podprvakinja Ines Frančeškin iz Kostanjevice na Krasu na sprejemu pri županuDeli:
Župan Mauricij Humar je imel to poletje zopet prijetno delo, saj je na občini sprejel svetovno podprvakinjo Ines Frančeškin. Ines je na svetovnem prvenstvu v Lillehamerju (Norveška) za podiranje drevesa osvojila bronasto medaljo, za skupinsko tekmo zlato, v seštevku točk pa srebro.

Vrhunski rezultat 18-letne Ines iz Kostanjevice na Krasu je razveselil celotno lokalno skupnost in vso Slovenijo. Pravemu sprejemu z motornimi žagami v Kostanjevici na Krasu je sledil sprejem pri županu na občini, izjemen odziv pa so dosežku namenili tudi vsi lokalni in slovenski mediji.

Ines Frančeškin, ki nam je pred tremi leti na sprejemu najboljših (odličnih) učencev pri županu  zaupala, da bo šolanje nadaljevala na Srednji gozdarski in lesarski šoli v Postojni, je odličen zgled, kako pomembno je slediti svojim srčnim željam. Odličnim rezultatom pri šolskem in praktičnem delu na šoli je tokrat dodala še vrhunski rezultat na svetovnem nivoju. Pri obisku na občini nas je razveselila s svojo mladostno iskrivo energijo, samozavestjo, in seveda ... z vsemi tremi medaljami s svetovnega prvenstva.


Svetovnega prvenstva, ki je v začetku avgusta potekalo v norveškem Lillehamerju, se je udeležilo 123 tekmovalcev iz 28 držav. Pomerili so se profesionalci, mladinci do 24 let in ženske, in sicer v petih disciplinah: kombiniranem rezu, natančnem rezu, menjavi verige z obračanjem meča, podiranju dreves in kleščenju.

Slovenijo so zastopali trije profesionalni gozdarji (Janez Meden, Robert Čuk in Jure Škufca), mladince je zastopal Domen Lahajnar iz postojnske gozdarske šole, v ženski konkurenci pa je tekmovala naša Ines Frančeškin in osvojila vrhunski rezultat. Za podiranje drevesa je osvojila bronasto medaljo, za skupinsko tekmo zlato, v seštevku točk pa srebro.

Bravo, Ines!

Iskrene čestitke!!!

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Miren-Kostanjevica? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 1 komentarjev
Miloš Cotič
Miloš Cotič Se strinjam0 Se ne strinjam0
Bravo Ines!!!!
Iskrene čestitke in še veliko uspehov ti želimo
člani kluba Yoshitaka iz Mirna

17.08.2018 ob 11:42:08 Odgovor Prekliči
1 komentarjev
Stran