Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 21.02.2018

oblačno
Danes bo oblačno. Predvsem v južni in vzhodni Sloveniji bo občasno rahlo snežilo, drugod v notranjosti Slovenije bo količina padavin zelo majhna, v večjem delu zahodne Slovenije pa bo suho. Pihal bo severovzhodnik, na Primorskem zmerna do močna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 2, na Primorskem do 7 °C.
2°C | 8°C
četrtek, 22.02.2018
4°C | 6°C
petek, 23.02.2018
4°C | 5°C
sobota, 24.02.2018
4°C | 8°C
nedelja, 25.02.2018
-2°C | -1°C
Opozorila
Sreda, 21.2.2018 ob 6h
Najmočnejši sunki burje na Primorskem bodo ponekod presegali hitrost 100 km na uro.
2°C
8°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Stefan Stanić naj športnik Primorske 2017


ŠPORT

| |
10.02.2018      15:40
A A

Stefan Stanić naj športnik Primorske 2017


Športna zveza Nova Gorica je na prireditvi Športnik Goriške v Novi Gorici podelila priznanja športnicam, športnikom in ekipam; športnim delavcem pa je podelila plakete.


Ivana Štrukelj
Ivana Štrukelj
Deli:

Izpostavljamo nagrajence Športne zveze Nova Gorica, ki so občani Občine Miren - Kostanjevica.

Naj športnik leta 2017 je Stefan Stanič. Je član društva Budokai. Na svetovnem prvenstvu v kickboxingu v Budimpešti je v kategoriji do 89 kg osvojil bronasto kolajno in tako nadaljeval uspešno športno pot. Spogleduje se s tršimi disciplinami kickboxinga; nastopil je namreč v borbah po pravilih K-1. Njegova trenerja sta Emil Benko in Jan Softić.

 

Bronasto plaketo se podeli za nastope v članskih reprezentancah na uradnih mednarodnih tekmovanjih, za dolgoletno uspešno nastopanje v ekipnih športnih v članski kategoriji, za osvojeni naslov državnega prvaka, za boljše reprezentančne dosežke v navedeni kategoriji. Bronasto plaketo je prejela ekipa Člani, ŠD Partizan Renče, v kateri nastopa tudi David Peras.

 

Športna zveza podeljuje tudi medalje za dosežke v mladinskih, kadetskih kategorijah in v kategoriji starejših dečkov in deklic – letnik 2004 in starejši za uspešne nastope v reprezentanci Slovenije na uradnih tekmovanjih, za osvojitev 1.–3. mesta na državnem posamičnem prvenstvu, za osvojitev naslova prvaka v štafetah in ekipah v posamičnih športih ter za osvojitev 2. in 3. mesta na ligaških tekmovanjih.

Zlato medaljo se podeli starejšim mladinkam in mladincem, ki so rojeni v letih 1998 in 1999. Zlato medaljo sta prejela David Peras iz ŠD Partizan Renče in Ivana Štrukelj iz Kotalkarskega klub Renče.

 

Srebrno medaljo se podeli mlajšim mladincem – kadetom, ki so rojeni v letih 2000 in 2001. Iz naše občine je bilo prejemnikov srebrne medalje več, in sicer:

  • Tim Mozetič, ki je član ŠD Partizan Renče,
  • ekipa Mladinci, ŠD Partizan Renče, med katerimi je iz naše občine Tim Mozetič,
  • ekipa Mladinke, Namiznoteniški klub Mahle Letrika Šempeter Vrtojba, kjer igra tudi Tina Mozetič,
  • ekipa Mladinke, ŠD Partizan Renče, kjer nastopa tudi Maja Urdih.

 

Med športnimi delavci, ki so prejeli priznanje, je iz občine Miren - Kostanjevica srebrno plaketo prejel Bogomir Nemec. V utemeljitvi so zapisali, da je v Nogometnem društvu Adria opravljal številne naloge, bil devet let predsednik in ima veliko zaslug za izgradnjo in ureditev klubskih prostorov.

Marta Pavlin

Foto: iz arhiva ŠZ Nova Gorica in Ivane Štrukelj
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Miren-Kostanjevica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.