Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 26.06.2017

jasno
Popoldne bo precej jasno. Najvišje dnevne temperature bodo od 26 do 31 stopinj C.
17°C | 31°C
torek, 27.06.2017
17°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
19°C | 29°C
četrtek, 29.06.2017
18°C | 25°C
petek, 30.06.2017
17°C | 26°C
Opozorila
Ponedeljek, 26.6.2017 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
31°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Tudi mi smo lahko Miklavži


PROSTOVOLJSTVO

| |
16.12.2014      16:22
A A

Tudi mi smo lahko Miklavži


Sveti Miklavž je obiskal tudi otroke na Popoldnevih na Gradu. Kaj mislite k čemu je otroke spodbudil?


Deli:

Bolj ko se približuje december, bolj nam misli uhajajo k svetemu Miklavžu. Tega dobrega moža se vsi veselimo, ker nam, če smo pridni, prinese darila in nas razveseli. Letos nas je prišel Miklavž obiskat na učno pomoč. Takoj, ko je napovedal svoj obisk, smo se začeli pripravljati, da ga primerno sprejmemo medse. Pri urah kitare smo začeli vaditi pesmice o Miklavžu. Pa ne samo to, tudi doma je bilo potrebno precej vaje, da smo se pesmice dobro naučili. Še najbolj nas je v času priprave na obisk svetega Miklavža spremljala tale pesmica:

 

“Sveti Miklavž, sveti Miklavž

nam veselje deli,

zato tudi mi, zato tudi mi

razveseljujmo druge ljudi.”

 

Sveti Miklavž nam daje zgled, da se tudi mi potrudimo in razveselimo druge ljudi. Pomislili smo na najbolj uboge, na tiste, ki nimajo doma. Odločili smo se, da bomo zanje skupaj spekli piškote in jih podarili Miklavžu, da jih razdeli med brezdomce.

 

Prišel je dan obiska. Zbralo se nas je več kot 20 kitaristov, pevcev ter prostovoljcev in vsi smo že nestrpno čakali Miklavža. Ob napovedani uri je prišel v spremstvu angelčkov. Parkeljnov pa ni bilo, očitno smo bili letos res pridni. Miklavžu smo zapeli pesmice in mu predali piškote. A tudi on ni prišel praznih rok. Prinesel nam je velik koš mandarin in čokolade, novo igro, ob kateri se bomo družili, in knjigo, ki nam bo pomagala pripraviti se na božič. Miklavž je bil zelo vesel, da smo se spomnili na uboge in nas je spodbudil, naj se še naprej trudimo razveseljevati ljudi okoli nas.

 

Večer smo zaključili z druženjem, igranjem, klepetom, seveda pa smo preizkusili tudi novo igro, ki nam jo je prinesel Miklavž. Bila nam je zelo všeč.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI DRUŠTVO PROSTOVOLJCEV VZD? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.