Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 18.11.2017

pretežno jasno
Danes se bo od severozahoda povečini delno zjasnilo, le po nižinah osrednje in jugovzhodne Slovenije bo ostalo precej nizke oblačnosti. Predvsem ponekod v vzhodni Sloveniji bodo sprva še občasne padavine. Burja na Primorskem bo slabela in do večera ponehala. Najvišje dnevne temperature bodo od 4 do 9, na Primorskem do 14 °C.
5°C | 14°C
nedelja, 19.11.2017
0°C | 12°C
ponedeljek, 20.11.2017
-2°C | 13°C
torek, 21.11.2017
3°C | 12°C
sreda, 22.11.2017
4°C | 13°C
Opozorila
Sobota, 18.11.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
14°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Nagradni izlet "pridnih"


PROSTOVOLJSTVO

| |
16.01.2017      18:48
A A

Nagradni izlet "pridnih"


V nedeljo 8. 1. 2017 smo se najbolj pridni prostovoljci in brezdomci dobili v Dnevnem centru na zajtrku.


Deli:

Zjutraj smo se najprej na zajtrku okrepčali z mnogimi dobrotami, ki smo jih dobili v dar na silvestrovanju. Ko smo pospravili, smo se odpravili v Polhov Gradec, kjer se nam je pridružil še primorski del ekipe.

V Muzeju pošte in telekomunikacij sta nas sprejeli prijazni vodički in nas popeljali na ogled. Le kdo od starejših se je še spomnil vseh tistih naprav, ki so bile tam, mlajši pa si sploh nismo mogli predstavljati, kako je vse to delovalo. Kako oddaljeno nam je tudi to, da so včasih pošto nosili tako, da so morali preteči dolge kilometre ali so jih vozili s kočijami. Fascinirali so nas tudi trobentači, ki so z različnimi melodijami zaigranimi na rog  naznanjali, da prinašajo pošto.

Ob koncu nam je vodička povedala še par stavkov o graščini, v kateri je ta muzej in o samem kraju. Vodičkama smo se lepo zahvalili in skupaj odšli na kosilo v bližnje gostišče. Tam nas je pričakala res okusna in bogata postrežba, sami pa smo poskrbeli še za prijetno vzdušje. Še zapeli smo skupaj. S prijetnimi vtisi  smo se vrnili proti domu in se strinjali, da bomo tudi vnaprej vztrajali v pomoči v dnevnem centru in na Gradu.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Miren-Kostanjevica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.