Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

oblačno
Danes bo na zahodu zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko rosi. Drugod bo dokaj sončno, predvsem v Prekmurju bo še možna jutranja megla. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 22 stopinj C.
9°C | 16°C
nedelja, 22.10.2017
14°C | 18°C
ponedeljek, 23.10.2017
8°C | 17°C
torek, 24.10.2017
3°C | 20°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 17°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 7h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
16°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Čistilna akcija na Mirenskem Gradu


PROSTOVOLJSTVO

| |
03.04.2017      21:22
A A

Čistilna akcija na Mirenskem Gradu


Vsi nestrpno hrepenimo po sončnih dnevih, prvih cvetlicah, znanilkah pomladi. Vse se prebuja. Tudi na Mirenskem Gradu smo se veselili pomladi, prvih zelenih listkov na drevesih, pomladnega cvetja, urejenega vrta.


Deli:

Naš čudoviti griček pa vsako leto polepšamo še s čistilno akcijo, ko se skupaj z brezdomci iz Ljubljane in Nove Gorice podamo po gozdnih poteh in očistimo vse skrite kotičke, kamor radi zahajajo naši obiskovalci. Poleg skrbi za čudovito okolico, pa čistilna akcija nikoli ni samo čistilna akcija. Veseli smo, da smo lahko skupaj, da lahko ob skupnem delu spletamo nove prijateljske vezi in občudujemo sadove celega leta.

 

Tako smo tudi letos poleg pobiranja smeti, urejali še deponijo, kjer bomo že letos zasadili nov vinograd in uredili še eno njivo. Ena ekipa se je podala v dolino in čistila obrobje njive ter delala drva, s tretjo ekipo smo uredili mladinske prostore in naredili več kot 150 potaknjencev sivke, ki bo krasila obrobja zidov. Zidarska ekipa pa je betonirala nove stopnice na vrtu Marijinega doma.

 

Po opravljenem delu smo se zbrali na skupnem kosilu nato pa smo se podali še na ogled Grada in vsega, kar tu počnemo skupaj s fanti.

 

Delček prijetnega druženja si lahko ogledate tudi na priloženih fotografijah, še lepše pa bo, če se nam drugo leto pridružite tudi vi.

AL
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI DRUŠTVO PROSTOVOLJCEV VZD? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.