Logo MojaObčina.si

Miren-Kostanjevica

DANES
10°C
3°C
JUTRI
8°C
6°C
Deli

Prvo srečanje skupnega oblikovanja razstave o Kvaternici in Mirenskem Gradu skozi čas

Za praznovanje letošnje Kvatrnice pripravljamo razstavo o Mirenskem Gradu in Kvaternici skozi čas.

V ta namen smo od novega leta do maja meseca pregledovali stare fotografije, dokumente, razglednice, knjige, časopisne novice in zgodovinska poročila. 

Prejšnji teden, v sredo, 17. maja pa smo k sodelovanju povabili še širšo javnost. Zbralo se nas je nekaj navdušencev. Podelili smo si dosedanja odkritja ter načrtovali delo za naprej. Odkrili smo marsikaj zanimivega o praznovanju praznika Žalostne Matere Božje. Vas zanima kaj? :)

Nas je najbolj nasmejalo to, da je po Mirnu za Kvaternico dišalo po juhi in jabolčnem štrudlju. Kot nam je poročala Cirila, noben romar ni smel ostati lačen, ko je priromal v Miren. Strinjali smo se, da bi bilo lepo ta običaj spet obuditi. Tega bi se vsekakor veselil vsak sladkosnedi želodček. :)

Srečanje smo sklenili z razdelitvijo nalog ter dogovorom, da se poleti spet dobimo.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij