Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 22.10.2018

jasno
Danes bo v zahodni Sloveniji pretežno jasno. Drugod bo pretežno oblačno, popoldne se bo od severozahoda delno zjasnilo. Na Primorskem bo pihala zmerna burja, drugod severovzhodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 15, na Primorskem do 18 °C.
5°C | 18°C
torek, 21.10.2018
12°C | 17°C
sreda, 23.10.2018
6°C | 19°C
četrtek, 24.10.2018
8°C | 21°C
petek, 25.10.2018
6°C | 21°C
Opozorila
Ponedeljek, 22.10.2018 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
18°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Bili smo v živalskem vrtu


PROSTOVOLJSTVO

| |
15.06.2018      10:43
A A

Bili smo v živalskem vrtu


V soboto zjutraj smo se zbrali na Mirenskem Gradu v pisanem številu od družin do otrok, ki na Mirenskem Gradu obiskujejo program učne pomoči.


Deli:

Pred cerkvijo smo naredili predstavitveni krog, se razporedili po avtomobilih in se odpeljali proti Ljubljani. Med potjo smo se še ustavili na bencinski črpalki Šempas, kjer smo natočili bencin v naše jeklene konjičke. 

V Ljubljano smo prispeli nekaj minut pred enajsto uro, kjer so nas pričakale še družine iz Ljubljane s katerimi smo si skupaj ogledali živalski vrt. Pred vhodom v ZOO se nas je zbralo 14 odraslih in 23 otrok. 

Ob vhodu smo dobili tudi zemljevid živalskega vrta in naravoslovni list, kjer so otroci lahko žigosali posamezne postojanke o živalih. Veselo smo zakorakali do prve postaje, kjer smo si ogledali vragolije in hranjenje morskega leva. Od tam smo se odpravili na ogled še ostalih živali, ki bogatijo ljubljanski živalski vrt (medveda, žirafe, slona, kamele, kozoroga, ptičev, tigra, leoparda, kač, jelenov, kengurujev, domačih živali, opic,…). 

Okrog 12.00 smo poiskali primeren kotiček za molitev in kosilo. Po kosilu smo nadaljevali z ogledom, se nekaj časa zadržali pri risu in slonu ter leopardu, ki je iskal hrano v zaprti škatli. 

Nadalje smo si ogledali tudi hranjenje želve. Otroci so uživali, ko so smeli priti v neposredni stik s prašiči in ovcami. No, nekateri so se te neposredne bližine tudi bali.  Na tej točki so otroci poskusili s krtačami čistiti prašičke. 

Ob koncu našega ogleda smo si privoščili tudi sladoled in nekaj minut igranja na igralih. Na kratko smo si še podelili še vtise z našega izleta, se odpravili do avtomobilov in se vrnili proti domu.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI DRUŠTVO PROSTOVOLJCEV VZD? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
22.10.2018
Danes ni dogodkov.
27.10.201 | Šole in vrtci
Indijanske počitnice na Debelem rtiču
29.10.2018 | Tečaji in delavnice
Predavanje »S ko-RAKom do zdravja«
31.10.2018 | Umetnost
Seljanska noč čarovnic

Bodite prvi pri oddaji mnenja.