Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 15.11.2018

pretežno oblačno
Ponoči bo v notranjosti pretežno oblačno, v gorah in na Primorskem pa precej jasno, pihala bo šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo 3 od 8, ob morju okoli 10 stopinj C.
6°C | 16°C
petek, 16.11.2018
5°C | 13°C
sobota, 17.11.2018
5°C | 13°C
nedelja, 18.11.2018
4°C | 11°C
Opozorila
Sreda, 14.11.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
16°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Dobrodelna akcija "Vincencijev koledar ......


PROSTOVOLJSTVO

| |
06.09.2018      8:56
A A

Dobrodelna akcija "Vincencijev koledar 2018/19"


Tudi letošnjo jesen bo marsikatera slovenska župnija sodelovala pri dobrodelni akciji »Vincencijev koledar 2018/19«. Župnije bomo pri nedeljskih mašah obiskali člani Društva prostovoljcev Vincencijeve zveze dobrote, ki smo že osmo leto zapored pripravili Vincencijev koledar.


Deli:

Gre za stenski koledar, ki vsebuje mesece od septembra 2018 do decembra 2019. Letošnji koledar je nastajal pod geslom Marija skoz’ življenje. V objektiv smo skušali ujeti znamenja, ki prikazujejo, kako nas Marija spremlja v vseh trenutkih življenja. Z nami je zjutraj in zvečer, doma in na potovanju, na poti in križpotju. Spremlja nas pri delu in počitku, molitvi in češčenju, v preizkušnjah in na križevem potu, skratka povsod. 

V akcijah preteklih let smo z zbranimi darovi lahko opremili novo mizarsko delavnico, uredili dom za tri brezdomne osebe ter kupili, prenovili in opremili stanovanje za družino brez doma, ki jo sedaj spremljamo. 

Letos bodo zbrana sredstva namenjena gradnji hiše za družino v stiski. Po lanskoletni akciji smo namreč intenzivno iskali ugodno stanovanje za nakup in obnovo. Iskanje žal ni obrodilo želenih sadov, a smo rešitev naposled le našli pri Marijinih sestrah, ki so nam v Predosljah podarile parcelo z razpadajočo hišo. Z vašo podporo bomo hišo podrli in zgradili novo, ter tako zagotovili prostore še eni družini v stiski. 

Nov Vincencijev koledar bo na voljo po župnijah v okviru omenjene akcije, lahko pa ga naročite tudi po elektronski pošti (info@drustvo-vzd.si) ali po telefonu (041 286 454). Priporočen prispevek za koledar znaša 10 evrov. 

Veseli smo, da lahko skupaj gradimo dom za vse, ki ga nimajo. Bog poplačaj za vsak vaš dar!
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI DRUŠTVO PROSTOVOLJCEV VZD? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.