Logo MojaObčina.si

Miren-Kostanjevica

DANES
23°C
6°C
JUTRI
20°C
5°C
Deli
4848

"Presenečenje" na 20. Občinskem srečanju upokojencev v Biljah

V soboto 2. junija 2018 smo Biljenski upokojenci v Domu krajanov Negovan Nemec pripravili 20. Občinsko srečanje upokojencev. Srečanje smo izpeljali v sodelovanju z Občino Miren-Kostanjevica, DU Kostanjevica na Krasu in DU Miren.
Letošnje praznovanje je bilo družabno in kulturno obarvano, saj se je srečanja udeležilo več kot sto udeležencev
iz vseh treh društev.
Udeležence  in goste je pozdravil predsednik DU Bilje Cvetko Dominko in predstavil delo društva v zadnjih 20. letih. Od gostov so se praznovanja udeležili: predsednik PZDU Severne Primorske Zlatko Martin Marušič,
župan Mauricij Humar, predsednica upokojencev Kostanjevica na Krasu - Nives Urdih in predsednik DU
Miren Zdravko Stanič, ki je orisal začetke naših druženj in povedal: " Srečanja med društvi so se začela
leta 1998 na pobudo Godnič Karla iz Mirna, Pahor Karla iz Kostanjevice na Krasu in Bizjak Evgena iz Bilj.
Prvo srečanje so organizirali upokojenci z Mirna dne 22. julija 1998 na Trstelju."
Takrat so bili postavljeni temelji naših vsakoletnih driuženj upokojencev naše občine.
Vsi vemo, da sta pesem in glasba v Biljah doma. Zato sta poskrbela mlada harmonikarja Timotej Lukežič in 
Matevž Pavlin, ki sta zaigrala nekaj poskočnih melodij.S hudomušno predstavo in plesom so se predstavili
otroci iz Podružnične šole iz Bilj pod vodstvom Tjaše Močnik. S svojim nežnim glasom nas je razvajala
mlada pevka Katarina Štanta. 
Da je bilo srečanje popolno, smo za udeležence  pripravili prav posebno presenečenje. V našo družbo smo
povabili Skupino "Flaškon", z Vogrskega. Igrajo na domače glasbila (bajs, bučo, perilnik, koso, smetišnico in harmoniko). Druži jih prijateljstvo in ljubezen do  ljudskega izročila. Nasmejali so nas z vici, anegdotami, pesmijo in muziko. Tako, da so nas že takoj "zasrbeli" podplati in najbolj pogumni so  že med nastopom zaplesali. Za hrano so poskrbeli v gostilni Kogoj z Bilj. Prisotni in gosti so bili tako navdušeni, da smo skupaj zepeli nekaj domačih pesmi. Po večerji smo nadaljevali s plesom v družbi Andreje in Andraža s Temnice,
ki so igrali do poznih večernih ur. Na koncu se je predsednik iz DU Bilje Cvetko Dominko zahvalil vsem nastopajočim s skromnim darilcem, gostom za udeležbo in županu Mauriciju Humar za finančno pomoč.
Povezovalka programa in tekst: Vojka Rustja                                       Slike: Marta Volk, Cvetko Dominko

Povezave

www.google.com

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi