Logo MojaObčina.si

Miren-Kostanjevica

JUTRI
22°C
8°C
ČE.
24°C
13°C
2584

POLETNA MUZEJSKA NOČ

19. junij 2021, 18.00 – 24.00, Pomnik miru na Cerju


V soboto 19. junija
, se bosta v sklopu vseslovenske Poletne muzejske noči v Pomniku miru odvila dva čarobna, poučno-družabna dogodka, zanimiva za vse generacije.

Ob 19.00 uri
nas bo v konferenčni dvorani avtor knjige Razvoj zavesti, David Cigoj, popeljal čez oceno trenutnega stanja kolektivne zavesti slovenskega naroda, primerjave z bolj razvitimi družbami in priložnosti za nadaljnji razvoj. Knjigo boste lahko tudi kupili.

Ob 21.00 uri
se bomo prepustili
skrivnostnemu svetu zvezd v družbi Kulturnega društva Stanko Vuk Miren - Orehovlje. Andrej Brešan bo najprej predstavil poslanstvo zvezdogledov, nato pa bomo na ploščadi pred pomnikom z Mitjo Klančičem spoznavali uporabo teleskopov. Nebo nad Cerjem bomo opazovali udobno nameščeni na balah sena, v primeru slabega vremena pa iz pokrite razgledne ploščadi. Prinesite dekice.

Med 18.00 in predvidoma 24.00
uro- brezplačen ogled zgodovinskih in umetniških zbirk Pomnika miru, tudi nove razstave Evropa in Evropejci 1950-2020.

Dogodek bo izveden z upoštevanjem navodil NIJZ za varovanje zdravja. Prijave zbiramo do petka 18. junija na e-mail naslov:
info@mirenkras.si ali telefonsko številko: 031 310 800.

Več o programu lahko preberete na www.mirenkras.si/dogodki/poletna-muzejska-noc

Turizem Miren-Kostanjevica

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi