Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 14.11.2018

delno oblačno
Danes bo na Primorskem in v gorah precej jasno, na Primorskem bo pihala šibka burja. V notranjosti Slovenije bo sprva pretežno oblačno, čez dan pa se bo ponekod jasnilo. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 15, na Primorskem do 19 °C.
10°C | 18°C
četrtek, 15.11.2018
6°C | 16°C
petek, 16.11.2018
5°C | 13°C
sobota, 17.11.2018
5°C | 13°C
nedelja, 18.11.2018
4°C | 11°C
Opozorila
Sreda, 14.11.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
18°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Strategija razvoja Občine Miren-Kostanjevica ......


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
24.04.2017      13:54
A A

Strategija razvoja Občine Miren-Kostanjevica je pripravljenagrb
grb
Deli:
Občinski svet je na zadnji redni seji, 20. aprila 2017, soglasno sprejel osnutek predloga Vizije in strategije Občine Miren- Kostanjevica 2017 – 2025 ter ji s sklepom dodelil širšo javno obravnavo vse do 31. maja 2017. Vsi zainteresirani deležniki ste tako vabljeni k proučitvi dokumenta ter pripravi morebitnih novih dodatnih predlogov in pripomb. Vaše odzive bomo sprejemali na elektronski naslov: razvoj@miren-kostanjevica.si ter jih po končani javni obravnavi smiselno upoštevali pri zadnjih spremembah tega tako pomembnega razvojnega dokumenta. V kolikor bi želeli svoje predloge posredovati osebno ali po pošti, pa jih lahko posredujete na naslov Občina Miren- Kostanjevica, Miren 137, 5291 Miren s pripisom »Za razvoj občine«.


Pripravo tako ključnega dokumenta je treba načrtovati in pripravljati po korakih. Začeli smo septembra 2016, ko smo po pripravi analize stanja oblikovali strateško-usmerjevalno skupino poimenovano »Partnerstvo za razvoj občine«. Sledila je anketa po vseh gospodinjstvih v občini. Zbrane ugotovitve smo strnili v viziji. Na podlagi izvedbe treh interaktivnih delavnic, na katere ste bili vabljeni predstavniki različnih skupin in vsi zainteresirani občani, smo določili razvojne prioritete občine. Te smo kasneje dodatno preverili še znotraj skupine »Partnerstvo za razvoj občine«. Na podlagi izbranih prioritet smo oblikovali posebno delovno skupino, ki je imela za nalogo pripravo strateških usmeritev, ciljev ter ukrepov. V sodelovanju vodstva občine in občinskega sveta smo pripravili tudi podrobnejše konkretne ukrepe za posamezna področja razvoja, zlasti podrobno za področje turizma.
Vesel sem, da je dokument dobro pripravljen, zato vas osebno vabim, da še naprej tvorno sodelujete v nadaljnji javni razpravi. Vse predloge, ki bodo podani v roku, bomo obravnavali in smiselne tudi upoštevali v končnem predlogu dokumenta. Naj se ob tej priložnosti zahvalim vsem tistim, ki ste s svojim aktivnim sodelovanjem že postali partnerji za razvoj naše občine, hkrati pa si želim, da bi to partnerstvo še raslo in raslo.
Vabljeni k sodelovanju.

Mauricij Humar, župan


Priloge:
PDF
Vizija in strategija razvoja Občine Miren-Kostanjevica
86537_t11_vizijainstrategijarazvojaomk.pdf (1,31 MB)
PDF
Akcijski načrt
86537_t11_akcijskinacrtomk_april2017.pdf (2,76 MB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Miren-Kostanjevica? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.