Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.09.2018

oblačno
Popoldne bo oblačno in deževno. Predvsem na Primorskem bodo sprva možne posamezne nevihte, tam bo začela pihati zmerna burja. Hladilo se bo, popoldanske temperature bodo le od 10 do 13, ob morju okoli 18 °C.
17°C | 23°C
nedelja, 23.09.2018
12°C | 25°C
ponedeljek, 24.09.2018
15°C | 22°C
torek, 25.09.2018
8°C | 20°C
sreda, 26.09.2018
5°C | 21°C
Opozorila
Sobota, 22.9.2018 ob 13h
Popoldne bodo predvsem na Gorenjskem, severnem Primorskem in deloma v osrednji Sloveniji možni krajevni nalivi, zaradi katerih pričakujemo močnejši porast hudourniških vodotokov.
17°C
23°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Prireditev dedek Mraz prihaja v vas in ......


KULTURA, DOGODKI

| |
11.01.2018      10:23
A A

Prireditev dedek Mraz prihaja v vas in božični koncertDeli:

December … Mesec topline in domačnosti. Decembru pravimo tudi čaroben mesec, saj mesta in vasi se odenejo v pravljične lučke, po radijih se vrtijo praznične pesmi, centri mest pa zadišijo po cimetu, klinčkih in kuhanem vinu. Praznični december ima to čarobno moč, da še tako hladnega človeka ponese nazaj v brezskrbno otroštvo in pričara smeh na obraz. V Sela je tudi tokrat kot vsaki december prišla decembrska čarobna moč, ki je na obrazih pričarala nasmeh in dobro voljo.

26. decembra smo v Selah na placu imeli božični koncert ter prihod dedka Mraza. Koncert je bil v domači cerkvi in se je začel ob 16 h. Nastopili so štirje zbori: cerkveni pevski zbor Brestovica, dekliški pevski zbor Zarja, otroški zbor Sela na Krasu ter pevski zbor Zarja. Po končanem koncertu, ob 17 h, pa je najprej sledila predstava Maša in Medo, ki sta jo izvedli dekleti iz skupine Fuldoro. Na koncu sta Maša in Medo ter otroci priklicali dedka Mraza, ki je pridnim otrokom prinesel zvrhan koš daril. Dedek Mraz se je tokrat pripeljal, kar s »Rudi car«, ker mu je jelenček Rudolf tik pred odhodom zbolel. Po končanem obdarovanju pa je sledil ognjemet ter druženje ob živi glasbi z Matejem Felicijanom. Posladkali ste se lahko s palačinkami, kokicami in se ogreli s kuhanim vinom ali pa čajem. Dobre volje in dobrega vzdušja ni manjkalo, zato se nam naslednjič pridružite še vi.
Več slik na naši spletni strani: http://tddren.com
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Miren-Kostanjevica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!