Logo MojaObčina.si

Miren-Kostanjevica

JUTRI
34°C
22°C
SOB.
33°C
17°C
Deli
1074

Prireditev dedek Mraz prihaja v vas in božični koncert

December … Mesec topline in domačnosti. Decembru pravimo tudi čaroben mesec, saj mesta in vasi se odenejo v pravljične lučke, po radijih se vrtijo praznične pesmi, centri mest pa zadišijo po cimetu, klinčkih in kuhanem vinu. Praznični december ima to čarobno moč, da še tako hladnega človeka ponese nazaj v brezskrbno otroštvo in pričara smeh na obraz. V Sela je tudi tokrat kot vsaki december prišla decembrska čarobna moč, ki je na obrazih pričarala nasmeh in dobro voljo.

26. decembra smo v Selah na placu imeli božični koncert ter prihod dedka Mraza. Koncert je bil v domači cerkvi in se je začel ob 16 h. Nastopili so štirje zbori: cerkveni pevski zbor Brestovica, dekliški pevski zbor Zarja, otroški zbor Sela na Krasu ter pevski zbor Zarja. Po končanem koncertu, ob 17 h, pa je najprej sledila predstava Maša in Medo, ki sta jo izvedli dekleti iz skupine Fuldoro. Na koncu sta Maša in Medo ter otroci priklicali dedka Mraza, ki je pridnim otrokom prinesel zvrhan koš daril. Dedek Mraz se je tokrat pripeljal, kar s »Rudi car«, ker mu je jelenček Rudolf tik pred odhodom zbolel. Po končanem obdarovanju pa je sledil ognjemet ter druženje ob živi glasbi z Matejem Felicijanom. Posladkali ste se lahko s palačinkami, kokicami in se ogreli s kuhanim vinom ali pa čajem. Dobre volje in dobrega vzdušja ni manjkalo, zato se nam naslednjič pridružite še vi.
Več slik na naši spletni strani: http://tddren.com

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi