Logo MojaObčina.si

Miren-Kostanjevica

DANES
6°C
-2°C
JUTRI
6°C
2°C
Deli
4848

Lutkovna predstava Peter Klepec je navdušila najmlajše

Kulturno društvo Stanko Vuk Miren - Orehovlje je povabilo Kulturno društvo Slavec Solkan – Lutke 1000-1 Solkan, da so otrokom, starim od 3 do 8 let, predstavili lutkovno predstavo Peter Klepec. Predstava je otroke povsem prevzela, saj so navdušeno meketali s Klepčevo kozo in zavzeto sledili krivičnemu ravnanju drugih fantov s Petrom Klepcem. Veselili so se, ko je Klepec dobil moč in premagal nasprotnike.

Lutke so bile imenitne, saj so odražale značaj literarnih oseb: Klepec je bil prijazen, nekoliko večji deček; eden od njegovih nasprotnikov pa prav smešen z velikimi zobmi, ki so poudarjale njegovo krutost. Otroke so navdušile tudi živahne kulise. Igralci so se vživeli v dogajanje in zgodbo doživeto posredovali gledalcem, tako da so uživali vsi: otroci, starši in igralci. Ob koncu predstave so zbrani pritrdili predsednici kulturnega društva, da si želijo v prihodnje še kakšne predstave zanje.

 

Marta Pavlin

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!