Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 24.06.2018

pretežno oblačno
Zvečer in ponoči bo precej jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 12 °C.
11°C | 24°C
torek, 25.06.2018
15°C | 24°C
sreda, 26.06.2018
12°C | 27°C
četrtek, 27.06.2018
12°C | 27°C
Opozorila
Sobota, 23.6.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
24°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Lutkovna predstava Peter Klepec je navdušila ......


KULTURA

| |
11.11.2016      10:05
A A

Lutkovna predstava Peter Klepec je navdušila najmlajšeDeli:

Kulturno društvo Stanko Vuk Miren - Orehovlje je povabilo Kulturno društvo Slavec Solkan – Lutke 1000-1 Solkan, da so otrokom, starim od 3 do 8 let, predstavili lutkovno predstavo Peter Klepec. Predstava je otroke povsem prevzela, saj so navdušeno meketali s Klepčevo kozo in zavzeto sledili krivičnemu ravnanju drugih fantov s Petrom Klepcem. Veselili so se, ko je Klepec dobil moč in premagal nasprotnike.

Lutke so bile imenitne, saj so odražale značaj literarnih oseb: Klepec je bil prijazen, nekoliko večji deček; eden od njegovih nasprotnikov pa prav smešen z velikimi zobmi, ki so poudarjale njegovo krutost. Otroke so navdušile tudi živahne kulise. Igralci so se vživeli v dogajanje in zgodbo doživeto posredovali gledalcem, tako da so uživali vsi: otroci, starši in igralci. Ob koncu predstave so zbrani pritrdili predsednici kulturnega društva, da si želijo v prihodnje še kakšne predstave zanje.

 

Marta Pavlin
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KULTURNO DRUŠTVO STANKO VUK Miren - Orehovlje? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.