Logo MojaObčina.si
JUTRI
15°C
11°C
SOB.
19°C
10°C
3052

Energetska (ne)odvisnost Slovenije in okoljski vidik rabe energije

KD Stanko Vuk vabi na poljudno-znanstveno predavanje


Klimatske spremembe danes niso več le znanstvena teorija ampak naša vsakdanja realnost. Prebivalci naše občine smo to letos začutili tudi v prvi osebi, ko so vedno višje temperature in pogoste suše povzročile največji požar v zgodovini Slovenije.

Sušna obdobja zamenjajo pogosta poplavljanja rek, kar nas opozarja, da moramo takoj nadomestiti naše vire energije s takimi, ki ne povzročajo izpustov ogljika.

Znanstvene raziskave so pokazale, da je jedrska energija edina, ki lahko zagotovi dovolj elektrike, da nadomesti vsa fosilna goriva. O vsem tem nam bo spregovoril naš gost dr. Igor Lengar iz oddelka za reaktorsko fiziko Inštituta Jožef Stefan.


Predavanje bo potekalo v avli Osnovne šole Miren v petek, 25. novembra ob 19. uri.


Zelo so dobrodošla vprašanja iz publike!

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi