Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.09.2018

pretežno jasno
Zvečer se bodo oblaki posušili in ponoči bo pretežno jasno. Na Primorskem bo pihala večinoma šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -3 do 2, ob morju in v krajih z burjo na Primorskem od 4 do 11°C.
4°C | 19°C
četrtek, 27.09.2018
4°C | 25°C
petek, 28.09.2018
8°C | 28°C
sobota, 29.09.2018
12°C | 22°C
Opozorila
Torek, 25.9.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
19°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Dedek Mraz je prišel v vas


NOVICE

| |
27.12.2017      16:30
A A

Dedek Mraz je prišel v vas


Društvo žensk Žbrinca je skupaj z KS Opatje selo, PD ''Kras'' Opatje selo in gostilno Štirna pripravilo že tradicionalen prižig lučk na Opajski smreki.


Zimska pravljica na Opajskem placu
Zimska pravljica na Opajskem placu
Deli:

Letošnja smreka, ki jo je krajanom podarilo domače podjetje Marušič d.o.o., je pravljično zažarela v nedeljo, 17.12.2017. Za njeno okrasitev so tudi letos poskrbele članice društva Žbrinca. Iz reciklirane plastike so izdelale tudi smrečice in snežene može in z njimi  na placu pred Hišo Opajske tradicije pričarale Zimsko pravljico. Višek večera pa so bili prav gotovo otroci iz Otroškega pevskega zbora ''Kras'' Opatje selo. Pod vodstvom Mojce Ivanc so nas s petjem popeljali v praznični decembrski čas. In prav pesmica Siva kučma je bila tista, ki je v vas iz daljne Sibirije priklicala Dedka Mraza.   Skupaj s svojim spremstvom Snežno vilo in štirimi vrlimi snežaki je obdaril pridne otroke in seveda tudi pridne ostale Opajce in Opajke. Sledilo je veselo druženje ob kuhanem vinu, čaju in dobrotah gostilne Štirna in pridnih Opajskih žena.

 

Ob slovesu je Dedek Mraz obljubil, da nas naslednje leto spet obišče.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Miren-Kostanjevica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!