Logo MojaObčina.si

Miren-Kostanjevica

DANES
35°C
20°C
JUTRI
36°C
19°C
Deli
4848

Dedek Mraz je prišel v vas

Društvo žensk Žbrinca je skupaj z KS Opatje selo, PD ''Kras'' Opatje selo in gostilno Štirna pripravilo že tradicionalen prižig lučk na Opajski smreki.

Letošnja smreka, ki jo je krajanom podarilo domače podjetje Marušič d.o.o., je pravljično zažarela v nedeljo, 17.12.2017. Za njeno okrasitev so tudi letos poskrbele članice društva Žbrinca. Iz reciklirane plastike so izdelale tudi smrečice in snežene može in z njimi  na placu pred Hišo Opajske tradicije pričarale Zimsko pravljico. Višek večera pa so bili prav gotovo otroci iz Otroškega pevskega zbora ''Kras'' Opatje selo. Pod vodstvom Mojce Ivanc so nas s petjem popeljali v praznični decembrski čas. In prav pesmica Siva kučma je bila tista, ki je v vas iz daljne Sibirije priklicala Dedka Mraza.   Skupaj s svojim spremstvom Snežno vilo in štirimi vrlimi snežaki je obdaril pridne otroke in seveda tudi pridne ostale Opajce in Opajke. Sledilo je veselo druženje ob kuhanem vinu, čaju in dobrotah gostilne Štirna in pridnih Opajskih žena.

 

Ob slovesu je Dedek Mraz obljubil, da nas naslednje leto spet obišče.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi