Logo MojaObčina.si

Miren-Kostanjevica

DANES
19°C
12°C
JUTRI
16°C
12°C
Deli
4453

48. srečanje slepih in slabovidnih planincev Slovenije

V soboto, 29.9.2018, je Občino Miren-Kostanjevica obiskalo okoli 100 slepih in slabovidnih planincev in njihovih spremljevalcev iz celotne Slovenije.

Medobčinsko društvo slepih in slabovidnih (MDSS) Nova Gorica je za 48. srečanje slepih in slabovidnih planincev Slovenije izbralo našo občino. Ob 10:00 uri so se planinci  iz parkirišča ob glavni cesti odpravili na 343m visok hrib Cerje, na vrhu hriba jih je ob Pomniku miru pričakal župan občine Mauricij Humar, ki je vse planince nagovoril v slavnostni avli pomnika. V pozdravu je župan najprej predstavil občino Miren-Kostanjevica ter omenil zgodovinske dogodke, ki so se odvijali na tem ozemlju. Zgodovina je namreč zelo zaznamovala in razmejevala človeka in prostor, sedaj pa tu potekajo Poti miru, ki ljudi zbližujejo in povezujejo. Župan se je v imenu občine in destinacije Miren Kras zahvalil planincem, ker so izbrali to točko za svoje vsakoletno srečanje slepih in slabovidnih planincev Slovenije. Župan je poudaril tudi to, da je občina v preteklem letu prejela certifikat Občina po meri invalida, planince pa je povabil, da s seboj odnesejo košček destinacije in naj se še malo naužijejo burje ter jih povabil k ponovni vrnitvi.

Po nagovoru župana je za planince sledil voden ogled Pomnika ter kosilo v Okrepčevalnici Cerje.

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi