Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.09.2018

pretežno jasno
Zvečer bo zmerno do pretežno oblačno, predvsem v hribovitem svetu zahodne Slovenije bo občasno rahlo deževalo ali rosilo. Krepil se bo jugozahodni veter.
13°C | 18°C
torek, 23.09.2018
12°C | 18°C
sreda, 25.09.2018
4°C | 16°C
četrtek, 26.09.2018
3°C | 16°C
petek, 27.09.2018
1°C | 20°C
Opozorila
Nedelja, 23.9.2018 ob 18h
V drugi polovici noči in jutri zjutraj bodo najmočnejši sunki severnega vetra ponekod v severni in severovzhodni Sloveniji lahko presegli hitrost 70 km na uro.
13°C
18°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Vzhodni prizidek Osnovne šole Mengeš dobil ......


OBČINSKE, OSNOVNA ŠOLA

| |
14.12.2016      6:25
A A

Vzhodni prizidek Osnovne šole Mengeš dobil končno zunanjo podobo


Vzhodni prizidek OŠ Mengeš, ki se je začel graditi julija med šolskimi počitnicami, je s streho, vgrajenimi okni in fasado dobil končno zunanjo podobo. Izvajalec je v decembru začel z gradbenimi deli v notranjosti, ki bodo zaključena v pomladnih mesecih. Med gradnjo elektro stojnih inštalacij bo občina pripravila razpis za notranjo opremo, ki se bo vgradila pred začetkom novega šolskega leta 2017/2018. Šola bo z izgradnjo vzhodnega prizidka pridobila 6 novih učilnic in kabinete. Prostorska stiska šole pa s tem še ne bo rešena. Občina načrtuje še gradnjo nove športne dvorane in  preureditev obstoječe telovadnice v jedilnico in kabinete.


Zaključna zunanja gradbena dela na vzhodnem prizidku OŠ Mengeš - pogled s športne
Zaključna zunanja gradbena dela na vzhodnem prizidku OŠ Mengeš - pogled s športne
Deli:

OŠ Mengeš je že danes ena večjih osnovnih šol v Sloveniji, ki se z naraščanjem prebivalstva v občini, predvsem priseljevanja mladih družin, vsako leta srečuje z novimi izzivi.
V poletnih počitnicah 2016 je bil obnovljen prezračevalni sistem in vodovod v kuhinji. Sedaj je odvod kuhinjske nape speljan skozi rekuperator, kar zmanjšuje energetske izgube in preprečuje nastajanje zdravju škodljivega podtlaka v jedilnici. Obnovljen je bil tudi dotrajani vodovod.

Med poletnimi šolskimi počitnicami pa se je začela tudi gradnja vzhodnega prizidka, ki je po arheoloških izkopavanjih, zaključenih vseh postopkih izbire izvajalcev, začetku gradnje juliju dobil končno zunanjo podobo konec novembra. Zunanja gradbena dela so bila zaključena v slabih štirih mesecih, v novembru je bila zgrajena streha, vgrajena so bila okna in vrata, izvajalec je odstranil žerjav in zaključil fasado. 

Izvedbena dela potekajo po terminskem planu in izvajalec bo v decembru nadaljeval z notranjimi gradbeno obrtniškimi deli, ki bodo zaključena predvidoma v pomladnih mesecih. V zaključni IV. gradbeni fazi, po vgrajenih elektro in strojnih instalacijah, se bo začelo s pripravo razpisa za notranjo opremo za 826 kvadratnih metrov površin, ki jih sestavlja šest učilnic, kabineti, skladišče, prezračevalni sistem in posebni učilnici za tehnični pouk in gospodinjstvo. Notranja oprema bo naročena po opravljenem javnem razpisu in zaključenim postopkom izbire. Oprema bo dobavljena predvidoma v začetku poletih šolskih počitnic ter med poletnimi počitnicami tudi vgrajena. 

Z izgradnjo vzhodnega prizidka prostorska stiska osnovne šole ne bo rešena. V občini Mengeš se je v zadnjih letih priselilo veliko novih prebivalcev in projekcije prebivalstva kažejo, da se število vpisanih učenk in učencev iz 736 v šolskem letu 2016 lahko v prihodnjih letih poviša tudi na 850 vpisanih učenk in učencev. Tudi zato so na občini že začeli s prvimi aktivnostmi za izgradnjo nove športne dvorane. V letu 2017 načrtujejo pripravo potrebne projektne dokumentacije in izbire izvajalcev ter v letu 2018 gradnjo hkrati s preureditvijo obstoječe telovadnice v kabinete, knjižnico in kuhinjo. 

 

Besedilo in foto: Tina Drolc za Občinsko upravo

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mengeš!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Mengšan
Številka: 09-2018
Izšla: 14.09.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
September 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3
24.09.2018
Danes ni dogodkov.
26.09.2018 | Tečaji in delavnice
Povezava med čustvi in zdravjem
01.10.2018 | Tečaji in delavnice
Tečaj angleščine za otroke
26.09.2018 | Tečaji in delavnice
Povezava med čustvi in zdravjem
01.10.2018 | Tečaji in delavnice
Tečaj angleščine za otroke
03.10.2018 | Kultura
Zanimivo popotovanje - Gruzija in Armenija

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo