Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 26.04.2018

pretežno oblačno
Popoldne bo v bližini morja še sončno vreme. Drugod bo pretežno oblačno, padavine, deloma plohe, se bodo iznad severnih krajev širile proti jugu. Predvsem v osrednji in južni Sloveniji bodo tudi posamezne nevihte. Na Primorskem bo povečini suho. Prehodno bo zapihal okrepljen severovzhodni veter, na Primorskem zvečer šibka do zmerna burja. Ohladilo se bo, popoldanske temperature bodo od 14 do 21, v južni Sloveniji do okoli 23 °C.
12°C | 22°C
petek, 27.04.2018
11°C | 21°C
sobota, 28.04.2018
9°C | 27°C
nedelja, 29.04.2018
12°C | 26°C
ponedeljek, 30.04.2018
11°C | 23°C
Opozorila
Četrtek, 26.4.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
22°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Varovanje zavarovanih živalskih vrst v ......


LOKALNE SKUPNOSTI, GASILCI IN ZAŠČITA

| |
10.03.2017      10:12
A A

Varovanje zavarovanih živalskih vrst v območju Natura 2000 tudi v Občini Mengeš


Občina Mengeš bo skupaj z Zavodom RS za varstvo narave in njihovimi prostovoljci tudi v letu 2017 postavila ograje za zaščito zavarovanih dvoživk pred povozom. Ograja bo postavljena na najbolj kritičnem odseku ceste od križišča Martinek do Mengša. Ograja bo postavljena v času selitve zavarovanih dvoživk, predvidoma 1 mesec od konca februarja do konca mavca. Natančne časovni termin je odvisen od vremenskih razmer in je lahko tudi krajši. Postavitev ograje bo potekala predvidoma 1 dan, sodelovali pa bodo zaposleni na Zavodu RS za varstvo narave, prostovoljci in predstavniki občine. Za ustrezno prometno signalizacijo bo posrbljeno.


Opozorilni znak za zaščito zavarovanih dvoživk pred povozom
Opozorilni znak za zaščito zavarovanih dvoživk pred povozom
Deli:

Občina Mengeš je v sodelovanju z Zavodom RS za varstvo narave že v letu 2015 izdelala ustrezne prepuste za žabe in sicer pod cesto med Mengšem in Šinkovim Turnom. Takrat so bile prvič postavljene tudi 400 m dolge ograje za preprečevanje povoza dvoživk, ki se v pomladnih in jesenskih mesecih iz bajerja množično selijo v primerne razmnoževalne in prezimovale habitate. Selitev poteka prek ceste med Mengšem in Šinkovim Turnom, kjer je v preteklosti prihajalo do množičnega povoza dvoživk, kar dolgoročno negativno vpliva na velikost populacije teh zavarovanih vrst dvoživk.
Tudi v letu 2017 bo Občina Mengeš ponovno sodelovala z Zavodom RS za varstvo narave. V času pomladne selitve zavarovanih dvoživk bo na najbolj kritičnem odseku ceste, od križišča Martinek do Mengša, ob gozdnem robu, postavljena ograja iz propilena visoke gostote, zelene barve, v višini 1 m. Ograja je približno na dva metra z vezicami pritrjena na lesene količke v višini 1 m. S postavljeno ograjo se bo pri pomladni selitvi dvoživk v primerne razmnoževalne habitate preprečil prihod zavarovanih dvoživk na cestišče. Dvoživke se bodo nato počasi premikale ob ograji vse do zanje pripravljenih prepustov pod cesto, kjer bodo pod cesto prešle na drugo stran in varno nadaljevale pot. V obdobju najintenzivnejše selitve bodo prisotni tudi prostovoljci Zavoda RS za varstvo narave. Pri postavitvi, se za zagotavljanje prometne varnosti udeležencev v prometu, upošteva predpisani varnostni odmik od cestišča. 


Besedilo in foto: Tina Drolc
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mengeš!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Mengšan
Številka: 04-2017
Izšla: 13.04.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 26 27 28 29 30 1 2 3 4 5
26.04.2018 | Družabni dogodki
Luka Basi Pr`Fartku
28.04.2018 | Kino
Risanke - Ratatouille
04.05.2018 | Umetnost
FOTOGRAFSKA RAZSTAVA BINCE LOMŠEK
26.04.2018 | Družabni dogodki
Luka Basi Pr`Fartku
28.04.2018 | Kino
Risanke - Ratatouille
04.05.2018 | Umetnost
FOTOGRAFSKA RAZSTAVA BINCE LOMŠEK

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo