Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.07.2018

pretežno oblačno
Ponoči bo pretežno oblačno, zjutraj se bo dež od vzhoda razširil nad osrednji del države, vmes bo tudi kakšna nevihta. Na zahodu bo ostalo večinoma suho. Zjutraj bo zapihal veter severnih smeri, na Primorskem povečini šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 17, ob morju okoli 19 °C.
18°C | 28°C
torek, 24.07.2018
17°C | 29°C
sreda, 25.07.2018
17°C | 31°C
četrtek, 26.07.2018
18°C | 29°C
Opozorila
Nedelja, 22.7.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
18°C
28°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Rekonstrukcija in komunalno opremljanje ulic ......


OBVESTILA

| |
09.06.2017      9:54
A A

Rekonstrukcija in komunalno opremljanje ulic v občini Mengeš se nadaljuje


V zadnjih dneh meseca maja je bila končana rekonstrukcija 58 m dolgega odseka neasfaltiranega dela Sadnikarjeve ulice. Zamenjan je bil neustrezen spodnji ustroj cestišča, položen filc, zamenjani robniki, položene kocke in urejeno odvodnjavanje z dodatno ponikalnico na koncu Sadnikarjeve ulice. Z rekonstrukcijskimi deli se je izboljšala kvaliteta bivanja prebivalcev, saj ne bo več prahu in udarnih jam.


Deli:

Rekonstrukcija dela Japljeve ulice, med hišami Kamniške ceste 5 do Japljeve ulice

Sredi maja začeta rekonstrukcijska dela odseka Japljeve ulice na 50 m dolgem odseku Japljeve ulice je končano. Zamenjan je bil neustrezen spodnji ustroj cestišča, položen filc in nov asfalt ter urejeno odvodnjavanje meteorne vode. S posegom se je izboljšala kvaliteta bivanja prebivalcev, odstranjena pa je tudi živa meja, ki je že dlje časa ovirala voznike. Dela so bila končana v zadnjih dneh meseca maja.

Preplastitev Grobeljske ulice v času šolskih počitnic
Preplastitev Grobeljske ceste v smeri Domžal, od križišča z Detelovo do Gasilnega doma, se bo pričela v času šolskih počitnic. V sklopu rekonstrukcije bo v celoti zamenjan zgornji in spodnji ustroj, rekonstrukcija pločnika, urejeno odvodnjavanje in na desni strani ponovno zgrajen 30 m dolg odsek pločnika od Vodnikove do Domžal. Promet bo na tem delu ceste potekal s polovično zaporo, ki bo urejena s semaforjem.

Pričetek rekonstrukcije vozišča na mostu čez Pšato na Kolodvorski ulici

V mesecu maju smo izbrali najugodnejšega ponudnika za rekonstrukcijska dela voziščne konstrukcije mostu na Kolodvorski ulici. Izbrani izvajalec bo izvedel ureditev asfaltne prevleke in hidroizolacije mostu čez Pšato na 38 m odseku Kolodvorske ceste.  O nadaljevanju del bomo še obveščali.

Komunalno opremljanje Ropretove ulice

O pričetku komunalnega opremljanja Ropretove ulice vas bomo obveščali prek javnih medijev in spletne strani občine. Z izvedbo bomo začeli takoj, ko bo končan postopek izbire izvajalca, ki se je zaradi pritožbe neizbranega izvajalca, še ni zaključil.

Pričetek rekonstrukcije vozišča na mostu čez Pšato na Kolodvorski ulici
V mesecu maju smo izbrali najugodnejšega ponudnika za rekonstrukcijska dela voziščne konstrukcije mostu na Kolodvorski ulici. Izbrani izvajalec bo izvedel ureditev asfaltne prevleke in hidroizolacije mostu čez Pšato na 38 m odseku Kolodvorske ceste.  O začetku del vas bomo pravočasno obvestili na spletni strani občine. Opozarjamo pa vas, da bo, zaradi ozkega cestišča skozi most na Kolodvorski, v času sanacije, okvirno 2 tedna, cesta popolnoma zaprta.

Besedilo in foto: Tina Drolc

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mengeš!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Mengšan
Številka: 07-2018
Izšla: 13.07.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Julij 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
22.07.2018
Danes ni dogodkov.
23.07.201 | Družabni dogodki
Počitniško varstvo
24.07.201 | Tečaji in delavnice
OTROŠKA POLETNA DELAVNICA
30.07.201 | Družabni dogodki
Zabavno plesni tabor
23.07.201 | Družabni dogodki
Počitniško varstvo
24.07.201 | Tečaji in delavnice
OTROŠKA POLETNA DELAVNICA
30.07.201 | Družabni dogodki
Zabavno plesni tabor

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo