Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 21.08.2018

pretežno jasno
Zvečer se bo povsod razjasnilo, ponoči bo precej jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 18, ob morju okoli 20 °C.
18°C | 33°C
sreda, 22.08.2018
18°C | 33°C
četrtek, 23.08.2018
18°C | 32°C
petek, 24.08.2018
17°C | 30°C
Opozorila
Ponedeljek, 20.8.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
18°C
33°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Nizkoenergijska večnamenska Športna dvorana ......


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
04.09.2017      10:38
A A

Nizkoenergijska večnamenska Športna dvorana Mengeš se bo začela graditi spomladi 2018


Pri oblikovanju idejne zasnove nizkoenergijske večnamenske Športne dvorane Mengeš so v posebej imenovanem odboru, Gradbenem odboru za izgradnjo večnamenske športne dvorane, sodelovali predstavniki občinske uprave, občinskih svetnikov, Osnovne šole Mengeš, športnih društev in drugi. Idejno zasnovo so skupaj z odgovornim projektantom Gregorjem Košorokom iz podjetja KošorokGartner Arhitekti d.o.o. pripravili pred poletnimi počitnicami in jo na junijski seji občinskega sveta tudi predstavili svetnicam in svetnikom Občinskega sveta Občine Mengeš. Svetnice in svetniki so idejo podrobno pregledali in podali svoje pripombe, na katere so skupaj odgovorili župan, podžupan, predstavniki občinske uprave, predsednik Gradbenega odbora in odgovorni projektant. V času poletnih šolskih počitnic je bila nato oddana vloga za pridobitev nepovratnih sredstev Eko sklada za gradnjo nizkoenergijske večnamenske Športne dvorane Mengeš. Franc Jerič, župan Občine Mengeš, je o gradnji Športne dvorane Mengeš povedal: »Nujno prepotrebna izgradnja Športne dvorane Mengeš za potrebe osnovne šole in občanov je postala realnost v smislu pričetka gradnje v letu 2018.«


Glavni vhod v Športno dvorano Mengeš
Glavni vhod v Športno dvorano Mengeš
Deli:

Projekt gradnje nizkoenergijske večnamenske športne dvorane Mengeš se je pričel že leta 2009, ko sta Občina Mengeš in Zbornica za arhitekturo in prostor Slovenije izvedli javni natečaj za izdelavo projektne dokumentacije za gradnjo objekta nizko energijske večnamenske športne dvorane Mengeš. Izbrana je bila rešitev podjetja Studio Kragelj arhitekti d.o.o., ki predvideva gradnjo dvorane neposredno ob Osnovni šoli Mengeš, na mestu obstoječih zunanjih igrišč. S tem se bodo ohranile zelene parkovne in rekreacijske površine, zunanja igrišča in tekaška steza pa so prestavljeni na južno stran objekta. Glavni vhod v dvorano bo s severne strani in omogoča neposreden dostop do fiksnih tribun, z Osnovno šolo Mengeš bo povezana s podzemnim povezovalnim traktom. Dvorana bo na kletnem nivoju, v velikosti treh vadbenih površin.

Uporabljeni materiali in zunanji izgled objekta bodo prilagojeni prostoru, zelenim parkovnim in rekreacijskim površinam. Osnovni gradbeni material bo les, tako primarnih konstrukcijskih elementov, sten in strehe. Vkopani elementi objekta bodo zaradi narave gradnje (vlage) iz armiranega betona, ki bo, tudi zaradi požarne varnosti, material za gradnjo fiksnega dela tribun. Zunanji izgled objekta bo zaznamovala zastekljena južna stran ter obširne steklene površine na vzhodnem in zahodnem delu objekta. S steklenimi stenami objekt komunicira z zunanjimi zelenimi površinami in bo tako postal njihov sestavni del. Prehodnost in odprtost prostora se bo ohranila tudi s podzemnim povezovalnim traktom med šolo in nizkoenergijsko večnamensko Športno dvorano Mengeš.

V letu 2010 se je, po izbiri najprimernejše rešitve, pričelo s pripravo projektne dokumentacije za pridobitev gradbenega dovoljenja, pridobljeno je bilo leta 2012. V istem letu je Občina Mengeš skupaj v partnerstvu s sosednjimi občinami uspela s prijavo kohezijskega projekta »vodooskrbe«, za kar je morala založiti lastna sredstva, rezervirana za gradnjo športne dvorane. Tako se je projekt gradnje prekinil, dokler občina konec leta 2016 ni prejela povrnjenih založenih sredstev.

Nato se je v letu 2017 gradnjo nizkoenergijske večnamenske Športne dvorane v Mengšu kot prioriteto vključilo v Proračuna Občine Mengeš za leti 2017 in 2018. Glede na to, da se je v letu 2016 začelo z gradnjo vzhodnega prizidka k Osnovni šoli Mengeš, ki posega v predvideno območje za gradnjo športne dvorane, je bilo potrebno načrtovani objekt ustrezno preprojektirati. Dodatni razlog za preprojektiranje je tudi želja občine po pridobitvi nepovratnih sredstev Eko sklada.

V letu 2017 je bil izveden razpis za preprojektiranje športne dvorane, ki ga je občinska uprava s pogajanji zaključila marca 2017. V maju 2017 je Gradbeni odbor za gradnjo večnamenske športne dvorane potrdil predlagano idejno rešitev za gradnjo nizkoenergijske večnamenske Športne dvorane Mengeš in jo v juniju predstavil Občinskemu svetu Občine Mengeš. Pričakujemo, da bo do jeseni 2017 izdelana potrebna dokumentacija za pridobitev gradbenega dovoljenja, ki bo predvidoma pridobljeno do konca leta 2017.

Z izgradnjo nizkoenergetske večnamenske športne dvorane v Mengšu se bo v nadaljevanju lahko pristopilo k dokončni rešitvi prostorske stiske Osnovne šole Mengeš (preselitev kuhinje in jedilnice v obstoječo športno dvorano), omogočeno bo kvalitetno izvajanje pouka športa in organizacija različnih šolskih športnih tekmovanj. Dvorana bo v popoldanskih urah na voljo športnim društvom za športne aktivnosti njihovih članov, kar nedvomno pomeni novo priložnost za razvoj organiziranega športa v Občini Mengeš. Pomembno je tudi, da bo dvorana v večernih urah na voljo za rekreacijo občank in občanov.

Besedilo in foto: Tina Drolc

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mengeš!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Mengšan
Številka: 07-2018
Izšla: 13.07.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Avgust 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.08.2018
Danes ni dogodkov.
23.07.201 | Družabni dogodki
Počitniško varstvo
27.08.201 | Tečaji in delavnice
Počitniško varstvo
23.07.201 | Družabni dogodki
Počitniško varstvo
25.08.2018 | Kultura
Mengeš iz preteklosti v sedanjost in za prihodnost
27.08.201 | Tečaji in delavnice
Počitniško varstvo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo