Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 19.10.2018

pretežno jasno
Popoldne bo na Primorskem pretežno jasno, pihala bo šibka burja. Drugod bo delno jasno z zmerno oblačnostjo, predvsem v severni Sloveniji občasno pretežno oblačno. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 21, na Primorskem do 24 °C.
10°C | 21°C
sobota, 20.10.2018
8°C | 20°C
nedelja, 21.10.2018
9°C | 12°C
ponedeljek, 22.10.2018
4°C | 15°C
torek, 23.10.2018
4°C | 15°C
Opozorila
Petek, 19.10.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
21°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Ponovno neprimerno odlaganje odpadkov na ......


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
24.11.2017      10:38
A A

Ponovno neprimerno odlaganje odpadkov na ekološkem otoku ob Zdravstveni enoti Mengeš


V tem tednu so bili predstavniki Občine Mengeš ponovno opozorjeni na neustrezno odložene odpadke na ekološkem otoku ob Zdravstveni enoti Mengeš. V primeru nadaljnjih kršitev odlaganja odpadkov bo občina prostor opremila z video nadzornim sistemom.


Deli:

Po ogledu ekološkega otoka je bilo ugotovljeno, da so bili ob zabojnike na ekološkem otoku ob Zdravstveni enoti Mengeš odložene vrste odpadkov, ki ne sodijo na ekološki otok ter ob zabojnike, ki so bili prazni, odložene tudi vrste odpadkov, ki sodijo v zabojnike. Omenjeni odpadki, odloženi poleg zabojnikov so ekološki otok ob Zdravstveni enoti Mengeš spremenili v zbirno mesto za odpadke. Za dodatno neurejenost ekološkega otoka je poskrbelo še vreme, dež, ki je papir in druge odpadke zmočil ter veter, ki je razmočene odpadke razmetal po celotnem otoku in bližnji okolici.

Vse, ki ste na otok odložili neustrezno vrsto odpadkov, prosimo, da odpadke v prihodnje odpeljete na Zbirni center na Dob, kjer jih lahko brezplačno odložite vsak delovni dan po 15. uri in konec tedna v času uradnih ur. Vse, ki ste odpadke, ki sodijo v zabojnike na ekološkem otoku, odložili poleg zabojnikov pa prosimo, da v prihodnje smeti odložite v ustrezne zabojnike. V primeru, da so odpadki na posameznem ekološkem otoku odloženi nemarno, poleg zabojnika, je potrebno organizirati izredni odvoz in čiščenje ekološkega otoka, kar posega v sistem odvoza izvajalca javne službe odvoza in zbiranja odpadkov ter pomeni izreden, dodaten strošek za občinski proračun Občine Mengeš.

Občina Mengeš bo tudi v prihodnje spremljala način odlaganja odpadkov na ekoloških otokih, ki jih je v občini Mengeš več kot 20 in so kar se da enakomerno razporejeni v bližini domov občank in občanov. Na vseh ekoloških otokih so zabojniki za zbiranje odpadnega papirja in stekla, na 3 otokih pa so tudi zabojniki za zbiranje manjših gospodinjskih električnih naprav in zabojniki Humana za zbiranje odpadnik oblačil. Vsak zabojnik je opremljen z napisom, ki obvešča kaj v zabojnik sodi in kaj ne. S spoštovanjem reda odlaganja odpadkov bomo prebivalci sami poskrbeli za svoje okolje, tudi za urejenost ekoloških otokov.

Besedilo in foto: Tina Drolc
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mengeš!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Mengšan
Številka: 09-2018
Izšla: 14.09.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
21.10.2018 | Kultura
MADAGASCAR - PUSTOLOVSKI MUZIKAL
24.10.2018 | Turizem
Zanimivo popotovanje - Uganda
25.09.2018 | Tečaji in delavnice
Svetovalnica za mlade
26.10.2018 | Kultura
ČAKALNICA

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo