Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 26.04.2018

pretežno oblačno
Ponoči in zjutraj se bo na severu in v hribovitih krajih na zahodu države pooblačilo. Drugje bo zjutraj še deloma jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 8 do 15 °C
11°C | 21°C
petek, 27.04.2018
10°C | 22°C
sobota, 28.04.2018
10°C | 26°C
nedelja, 29.04.2018
11°C | 25°C
Opozorila
Sreda, 25.4.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
21°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Ponovno neprimerno odlaganje odpadkov na ......


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
24.11.2017      10:38
A A

Ponovno neprimerno odlaganje odpadkov na ekološkem otoku ob Zdravstveni enoti Mengeš


V tem tednu so bili predstavniki Občine Mengeš ponovno opozorjeni na neustrezno odložene odpadke na ekološkem otoku ob Zdravstveni enoti Mengeš. V primeru nadaljnjih kršitev odlaganja odpadkov bo občina prostor opremila z video nadzornim sistemom.


Deli:

Po ogledu ekološkega otoka je bilo ugotovljeno, da so bili ob zabojnike na ekološkem otoku ob Zdravstveni enoti Mengeš odložene vrste odpadkov, ki ne sodijo na ekološki otok ter ob zabojnike, ki so bili prazni, odložene tudi vrste odpadkov, ki sodijo v zabojnike. Omenjeni odpadki, odloženi poleg zabojnikov so ekološki otok ob Zdravstveni enoti Mengeš spremenili v zbirno mesto za odpadke. Za dodatno neurejenost ekološkega otoka je poskrbelo še vreme, dež, ki je papir in druge odpadke zmočil ter veter, ki je razmočene odpadke razmetal po celotnem otoku in bližnji okolici.

Vse, ki ste na otok odložili neustrezno vrsto odpadkov, prosimo, da odpadke v prihodnje odpeljete na Zbirni center na Dob, kjer jih lahko brezplačno odložite vsak delovni dan po 15. uri in konec tedna v času uradnih ur. Vse, ki ste odpadke, ki sodijo v zabojnike na ekološkem otoku, odložili poleg zabojnikov pa prosimo, da v prihodnje smeti odložite v ustrezne zabojnike. V primeru, da so odpadki na posameznem ekološkem otoku odloženi nemarno, poleg zabojnika, je potrebno organizirati izredni odvoz in čiščenje ekološkega otoka, kar posega v sistem odvoza izvajalca javne službe odvoza in zbiranja odpadkov ter pomeni izreden, dodaten strošek za občinski proračun Občine Mengeš.

Občina Mengeš bo tudi v prihodnje spremljala način odlaganja odpadkov na ekoloških otokih, ki jih je v občini Mengeš več kot 20 in so kar se da enakomerno razporejeni v bližini domov občank in občanov. Na vseh ekoloških otokih so zabojniki za zbiranje odpadnega papirja in stekla, na 3 otokih pa so tudi zabojniki za zbiranje manjših gospodinjskih električnih naprav in zabojniki Humana za zbiranje odpadnik oblačil. Vsak zabojnik je opremljen z napisom, ki obvešča kaj v zabojnik sodi in kaj ne. S spoštovanjem reda odlaganja odpadkov bomo prebivalci sami poskrbeli za svoje okolje, tudi za urejenost ekoloških otokov.

Besedilo in foto: Tina Drolc
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mengeš!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Mengšan
Številka: 04-2017
Izšla: 13.04.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 25 26 27 28 29 30 1 2 3 4
25.04.2018 | Kultura
Zanimivo popotovanje - Jordanija
26.04.2018 | Družabni dogodki
Luka Basi Pr`Fartku
28.04.2018 | Kino
Risanke - Ratatouille
04.05.2018 | Umetnost
FOTOGRAFSKA RAZSTAVA BINCE LOMŠEK
25.04.2018 | Kultura
Zanimivo popotovanje - Jordanija
26.04.2018 | Družabni dogodki
Luka Basi Pr`Fartku
28.04.2018 | Kino
Risanke - Ratatouille
04.05.2018 | Umetnost
FOTOGRAFSKA RAZSTAVA BINCE LOMŠEK

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo