Logo MojaObčina.si

Mengeš

DANES
2°C
-5°C
JUTRI
0°C
-2°C
Deli

Kdaj bo pust okroglih ust priklical pomlad?

V soboto dopoldne je v organizaciji Občine Mengeš na ploščadi pred TVD Partizan Mengeš potekalo že tradicionalno pustno rajanje. Otroke je s predstavo Poglavarjeva skrivnost najprej ogrel Zavod Enostavno prijatelji. Sledil je bučen obisk kurentov iz Ormoža, ki so vso ploščad dvignili na noge ter s pomladnimi temperaturami začeli topiti sneg in kljubovati zimi. Po fotografiranju s kurenti so se maškare razveselile flancatov.

Občina Mengeš je tudi v letu 2018 pustno rajanje pripravila v sodelovanju s Pustno sekcijo Striček z Vira. Na ploščadi pred TVD Partizan Mengeš so se ob 9. uri zbrale maškare, ki jih je na priložnostnem odru najprej razveselila predstava z naslovom Poglavarjeva skrivnost. Nato je na ploščad slavnostno vstopila delegacija Pustne sekcije Striček s kurenti iz Ormoža. Kurenti so hitro dvignili temperaturo na ploščadi in neusmiljeno topili sneg. Sonce maškar tokrat ni obiskalo. Vse maškare – vile, princeske, gasilce, škrate, viteze in druge – je pozdravil tudi župan občine Mengeš, Franc Jerič.


Besedilo: Tina Drolc

Foto: Občina Mengeš

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!