Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 18.11.2017

pretežno oblačno
Danes se bo od severozahoda povečini delno zjasnilo, le po nižinah osrednje in jugovzhodne Slovenije bo ostalo precej nizke oblačnosti. Predvsem ponekod v vzhodni Sloveniji bodo sprva še občasne padavine. Burja na Primorskem bo slabela in do večera ponehala. Najvišje dnevne temperature bodo od 4 do 9, na Primorskem do 14 °C.
4°C | 9°C
nedelja, 19.11.2017
1°C | 8°C
ponedeljek, 20.11.2017
-1°C | 9°C
torek, 21.11.2017
1°C | 11°C
sreda, 22.11.2017
7°C | 12°C
Opozorila
Sobota, 18.11.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
9°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Kulturni dom Mengeš bo s krožno ......


LOKALNE SKUPNOSTI, GASILCI IN ZAŠČITA

| |
10.03.2017      10:16
A A

Kulturni dom Mengeš bo s krožno intervencijsko potjo zagotavljal požarno varnost


Občina Mengeš pristopila k projektu požarna varnost v Kulturnem domu Mengeš (KD Mengeš). Pri pregledu objekta je bilo ugotovljeno, da je potrebno zagotoviti nov požarni red, evakuacijske poti iz objekta ter intervencijsko pot za vozila.


Zamenjana vrata Kulturni dom Mengeš
Zamenjana vrata Kulturni dom Mengeš
Deli:

V okviru projekta požarna varnost v KD Mengeš so bile najprej izvedeni tehnični in organizacijski ukrepi, ki so zahtevali manj finančnih sredstev. Tako so bili zamenjana vsa tesnila na hidrantih v bližini KD Mengeš ter požarno centralo povezali z vsemi prostori v KD Mengeš. Požarno centralo KD Mengeš so hkrati opremili s 24 urno povezavo s centrom za intervencijo.
Nato so pristopili k urejanju evakuacijskih poti v samem objektu. Vsa notranja vrata so bila opremljena s t.i. panik kljuko, ki v primeru nevarnosti, požara omogoča hiter izhod večjega števila obiskovalcev. Vsa zunanja vrsta pa so zamenjali z avtomatskimi vrati, ki so povezana s požarno centralo in se v primeru požara avtomatično odprejo ter ostanejo odprta. Za zagotavljanje dodatne evakuacijske poti iz objekta so v severnem delu objekta zamenjani zunanja vrata, jih opremili s panik kljuko ter sprostili pot iz objekta. Pri zagotavljanju poste poti iz objekta, so zaradi parkiranih vozil v neposredni bližini KD Mengeš, ki so zapirala to intervencijsko pot, preučevali različne možnosti. Odločili so se za prenovo treh parkirišč v lasti/upravljanju Občine Mengeš in jih, za zagotavljanje proste evakuacijske poti iz objekta opremili s protiparkirno zaporo. Ugotovili so, da so le tako lahko parkirna mesta v času predstav zagotovo prosta. S tem je bila tudi v s delu objekta zagotovljena možnost varne evakuacijske poti in hitrega izhoda iz območja morebitnega požara.

V letu 2016 je bila z namenom zagotavljana varnih evakuacijskih poti preurejena tudi notranjost kulturnega doma oziroma delno spremenjen sedežni red v dvorani. Za zagotavljanje ustrezne širine intervencijske poti so bili v določenih vrstah odstranjeni sedeži.
Občina Mengeš je po izvedenih tehničnih ukrepih pristopila tudi k prenovi organizacijskih ukrepov za zagotavljanje požarne varnosti v objektu, KD Mengeš. Prenovljen je bil požarni red, ki je predpisal, da mora biti ob vsaki predstavi prisotno usposobljeno osebje za zagotavljanje požarne varnosti. To pomeni, da morajo hostese in hostesniki kulturnega doma oziroma najemnik prostora zagotoviti osebje, ki lahko zagotovi varno evakuacijo obiskovalcev v dvorani, začne z gašenjem požara oziroma ga omeji do prihoda gasilcev.

S tem je bil organizacijsko in tehnično zagotovljena evakuacijska pot za umik obiskovalcev Kulturnega doma Mengeš po zgoraj omenjenih intervencijskih poteh. Inšpekcijske službe za požarno varnost so po izvedenih ukrepih pregledali objekt in ugotovili, da je sedanja ureditev požarne varnosti v objektu KD Mengeš, lahko vzor za ureditev požarne varnosti v številnih starejših kulturnih domovih v Sloveniji.
V letu 2017 se bo s postavitvijo tehničnih ovir vzpostavila še krožna intervencijska pot za vsa intervencijska vozila. Za postavitev tehničnih ovir so se na Občini Mengeš odločili, ker napačno parkirana vozila, predvsem v času predstav, onemogočajo gasilcem in drugim intervencijskim vozilom nemoten dostop do KD Mengeš. Napačnega parkiranja v času predstav niso uspeli preprečiti niti z oznakami o pravilnem parkiranju, niti z dodatnim parkiriščem nasproti stavbe Občine Mengeš.


Besedilo in foto: Tina Drolc

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mengeš!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Mengšan
Številka: 11-2017
Izšla: 17.11.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
November 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
19.11.2017 | Kultura
DAN NOROSTI
25.11.201 | Tečaji in delavnice
ADVENTNO – NOVOLETNA DELAVNICA
25.11.2017 | Šport
Košarkarski turnir trojk
18.11.2017 | Kino
Risanke - The Secret Life of Pets
19.11.2017 | Kultura
DAN NOROSTI
22.11.2017 | Tečaji in delavnice
Predavanje: Kako v zdravo in srečno življenje? Depresija je ozdravljiva!
25.11.201 | Tečaji in delavnice
ADVENTNO – NOVOLETNA DELAVNICA
25.11.2017 | Šport
Košarkarski turnir trojk

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo