Logo MojaObčina.si

Mengeš

DANES
15°C
-2°C
JUTRI
13°C
2°C
Deli
5326

Mladinke NTS Mengeš ekipne državne prvakinje, mladinci tretji

Na Ptuju je bilo 10. in 11. februarja ekipno državno prvenstvo v namiznem tenisu za mladince in mladinke. Na finalnem turnirju sta si nastop zagotovili 1. in 2. ekipa mladincev in ekipa mladink.

Tekmovanje je potekalo v dveh predtekmovalnih skupinah. Prvo- in drugouvrščena sta se uvrstila v finalni del tekmovanja, kjer so se pomerili za uvrstitev od 1. do 4. mesta, tretje- in četrtouvrščeni pa so se pomerili za uvrstitev od 5. do 8. mesta.

 

Za Mengeš 1 so igrali Rok Trtnik, Aljaž Frelih, Tim Pavli in Mark Šporar, osvojili so tretje mesto. V predtekmovanju so premagali ekipo NTK Vesna z rezultatom 5 : 4 in ekipo Tempo z rezultatom 5 : 1. Z ekipo Arrigoni so izgubili s 3 : 5.

 

V finalnem delu so premagali ekipo ŠD SU iz Novega mesta z rezultatom 5 : 2 in izgubili z ekipo Fužinarja z rezultatom 1 : 5.

Za Mengeš 2 so igrali Bor Rutar, Matej Prezelj, Dejan Jokič in Rok Grad, osvojili so 7. mesto. V predtekmovanju so izgubili vse tri dvoboje, s Fužinarjem 0 : 5, z Logatcem 3 : 5 in ŠD SU iz Novega mesta 2 : 5. V drugem delu tekmovanja so izgubili z Vesno z 2 : 5 in premagali Tempo z rezultatom 3 : 5.

 

Ekipa mladink je potrdila vlogo favoritinj in že tretje leto zapored osvojila naslov državnih prvakinj. Za ekipo so igrale Katarina Stražar in sestre Nika, Tara in Vita Kobetič. V predtekmovanju so premagale ekipo NTK Ptuj s 5 : 3, NTK Kema s 5 : 1 in NTK Vesam s 5 : 0.

V finalnem delu so premagale ekipo NTD Kajuh Slovan s 5 : 3 in NTK Arrigoni s 5 : 1.

 

Čestitka trenerjema Davidu Orešniku in Žigi Zupanu za res imeniten uspeh. Pohvala gre tudi staršem, ki so v velikem številu spremljali in spodbujali tekmovalke in tekmovalce.

 

Besedilo: Mlaj

Foto: Žiga Zupan

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!