Logo MojaObčina.si

Mengeš

DANES
1°C
-1°C
JUTRI
1°C
-3°C
Deli
1907

Občina očistila del brežine in struge Pšate pri Ravbarjevem gradu

Občina Mengeš je že pred časom obvestila pristojne, da je ob in v strugi Pšate pri Ravbarjevem gradu večja količina odpadlega vejevja, drevja in drugih ovir, ki zmanjšujejo pretok Pšate. Ker s strani pristojnih in tudi samega povzročitelja, v primernem roku niso prejeli odgovora, so se na občini odločili, da samoiniciativno uredijo brežino in strugo Pšate ter tako zagotovijo pretočnost Pšate in s tem popravno varnost prebivalcev v bližini.

Na brežino in v strugo  Pšate je povzročitelj protipravno odložil  vejevje, drevje in druge ovire (celo  bodečo žico),  ki vplivajo na pretočnost Pšate in predstavljajo poplavno nevarnost. Pristojne upravljavce vodotoka Pšata so  večkrat neuspešno  opozarjali, da se lahko v primeru povečanega deževja drevje in veje ustavijo pod kamnitim mostom na Šolski ulici in predstavljajo poplavno nevarnost za vse stanovalce v bližini kot  tudi za Vrtec. 

Besedilo in foto: Tina Drolc

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij