Logo MojaObčina.si
DANES
18°C
14°C
JUTRI
22°C
10°C
Oceni objavo

Teden slepih (1. - 9. junij)

V tednu slepih, ki letos poteka od 1. do 9. junija, v Zvezi društev slepih in slabovidnih Slovenije še posebej opozarjajo na dostop do informacij, vezanih na izdajo knjig, šolskih učbenikov in učnih pripomočkov. V Knjižnici Domžale se zavedamo, da je dostop do informacij, od brskanja po spletu do branja člankov, dnevnega časopisja in beletristike, izjemnega pomena.

Tudi v knjižnici se trudimo, da bi ljudem z različnimi vrstami oviranosti omogočili dostop do knjižničnih storitev na njim čim bolj primeren način. Kot eden izmed osrednjih informacijskih centrov omogočamo dostop do informacij iz lastne zbirke in elektronskih virov tudi slepim in slabovidnim uporabnikom, in sicer s pomočjo različnih pripomočkov.

V Knjižnici Domžale so med drugim na voljo:

  • Daisy predvajalnik zvočnih knjig in glasbe v različnih formatih,
  • lupe za branje z različnimi povečavami in dodatno osvetlitvijo,
  • povečevalnik zaslonske slike za lažje delo z računalnikom,
  • elektronska lupa za branje, reševanje križank ali izpolnjevanje položnic,
  • bralne lučke in mizice za udobnejše branje,
  • tipkovnica za slabovidne,
  • elektronska lupa HumanWare Reveal 16i.

Oglejte si tudi